Do tej pory firma Sharp większości osób kojarzyła się telewizorami. Ma się to zmieniać, ponieważ firma z Osaki zapowiedziała ekspansję sprzętu AGD na Europę. Czy warto kupić lodówkę Skarp? Odpowiadając na to pytanie, warto zwrócić uwagę na fakt, iż japońska firma produkuje sprzęt AGD już od 60 lat. A jakie opinie posiadają lodówki Sharp?

Lodówki Sharp – opinie i modele

Przyjrzeliśmy się następującym modelom:

Lodówki Sharp SJ-F790ST

Jest to duża 4-drzwiowa lodówka z zamrażarką (pojemność 605 litrów: 394 litry chłodziarka i 211 litrów zamrażarka), wykonana została ze stali nierdzewnej. Wygląd jest bardzo prosty, a uwagę przyciąga minimalistyczny ekran LCD.

Wnętrze lodówki jest bardzo przemyślanie. Wszystko jest na widoku, łatwo dostać się do każdej półki, a półki na drzwiach są duże i wysokie. Otwieranie i zamykanie drzwi jest bardzo ciche. Dodatkowo lodówka posiada system No Frost, hybrid cooling oraz pochłaniacz zapachów. Poziom hałasu tylko 37 dB.

Kolejny atut to materiały. Jakość wykonania lodówki Sharp SJ-F790ST jest na wysokim poziomie. Szklane półki, elementy bardzo dobrze spasowane, nie czuć „plastiku”. Wrażenie przyjemne.

Lodówka SHARP SJ-FS810VSL

To duża 4-drzwiowa lodówka z zamrażalnikiem na dole (pojemność 600 litrów: 393 litry chłodziarka i 207 litrów zamrażarka). Szklana konstrukcja drzwi bez dodatkowej ramy oraz szklany dotykowy podświetlany panel sterowania nadają lodówce elegancji, oraz luksusu.

W środku lodówki jest dużo przestrzeni, wnętrze jest przemyślane, wszystko jest wysokiej i jakości. W obydwu lodówkach jest bardzo dużo miejsca w zamrażalniku. Lodówka SHARP SJ-FS810VSL została wyposażona w system hybrid cooling, pochłaniacz zapachów (Honeycomb / Nano) oraz No Forst w chłodziarce. Jak na tak dużą lodówkę tylko 37 dB, więc cicha.

Cytat jednej z opinii na temat lodówki SHARP SJ-FS810VSL:

Rzeczywiście technologicznie lodówka wyprzedza wszystkie znane mi marki. Po kilku miesiącach użytkowania mogę stwierdzić, że przechowywanie żywności jest o niebo lepsze niż miało to miejsce w moim samsungu no frost – kiełbasy nie są śliskie, długie przechowywanie owoców i warzyw; ciekawa jest również kostkarka – żadnych bajerów, ale za to jaka cicha!!!

Lodówka SHARP SJ-PT690RB

To elegancki model, dostępny w kilku kolorach. Lodówka z zewnątrz pokryta jest małymi drobinkami (masa perłowa), jest bardzo starannie wykończona i robi wrażenie. Pojemność tego modelu to 555 litrów: 416 litrów chłodziarka i 139 litrów zamrażarka. Nowoczesna konstrukcja, bardzo solidne uchwyty, wkomponowany panel LCD.

Wewnątrz lodówki znajdują się bardzo dobrze rozmieszczone półki, które zapewniają odpowiednią przestrzeń oraz ład. W zamrażarkę wkomponowana została podwójna manualna kostkarka, która nie zajmuje dużo miejsca, a robi taki sam lód jak z kostkarki automatycznej. W chłodziarce są regulowane półki z hartowanego szkła. Na drzwiach również jest sporo miejsca, w tym na bardzo wysokie produkty. Funkcje podobne do powyższych modeli.

Lodówka SHARP SJ-PT690RB ma pozytywne opinie wśród dotychczasowych użytkowników. To świetna alternatywa dla lodówek side by side. Jest cicha, a w miejscu tylnych nóżek posiada kółka, przez co łatwo ją przestawiać.

Lodówki Sharp — funkcje

Jaką lodówkę do domu najlepiej wybrać? Porady przy zakupie i ranking  najlepszych lodówek | Bomi.pl
Lodówki SHARP opinie

Jeżeli szukasz lodówki naszpikowanej technologicznymi nowinkami, to w lodówce SHARP ich nie znajdziesz. Za to te, które znajdziesz, naprawdę działają. Dlatego lepiej postawić na jakość, a nie ilość.

Technologia Plasmacluster, dzięki której wszystkie produkty utrzymują świeżość przez długi czas. Jak to działa? Generator jonów dodatnich i ujemnych (wytwarzanych z cząsteczek wody i tlenu) niszczy bakterie, wirusy i mikroby (np. grzyby pleśniowe ) gnieżdżące się na produktach, przez co żywność jest świeższa i nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu. Czy to działa? Działa. Technologia ta jest w stanie obniżyć stężenie grzybów pleśniowych w powietrzu nawet o 90%. Potwierdziły to organizacje kontrolne, które są uznawane przez japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Socjalnej jak też instytuty naukowe w Polsce i za granicą. Potwierdzają to również opinie użytkowników lodówek Sharpa z technologią Plasmacluster.

System Ion, który uważałem za chwyt reklamowy, okazuje się faktem. Produkty w porównaniu do poprzedniej lodówki pozostają zdecydowanie dłużej świeże, szczególnie wędliny, na których tzw. „ślimak” przestał istnieć. Prędzej coś wyschnie niż się zepsuje.

Pochłaniacz zapachów Honeycomb, która zapobiega przenikaniu niechcianych zapachów z jednych produktów na drugie.

Advanced Hybrid Cooling, dzięki której produkty nie wysychają. Dzieje się tak dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia – hybrydowemu. W praktyce produkty wewnątrz lodówki schładzane są wilgotnym i chłodnym powietrzem, które równomiernie rozprasza się w po jej wnętrzu.

Dual Swing Door – Sharp jako jedyna firma na świecie zastosowała unikalny mechanizm otwierania drzwi. Wybrane lodówki mają możliwość otwierania drzwi zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Jeżeli coś ogranicza nas w kuchni z prawej strony lodówki, zawsze możemy otworzyć ją z lewej strony.

Kostkarka do lodu, która nie zajmuje dużo miejsca, a kostki lodu robi się błyskawicznie. Wystarczy wlać wodę do pojemniczków, poczekać 30 minut, przekręcić uchwyt i kostki wylatują do pojemnika.

Czy lodówki SHARP mają minusy? Z pewnością jest to cena, która nie jest najniższa, ale nie jest też najwyższa. Jednak lepsze wykonanie musi kosztować więcej.