W dniu 19 października 2023 roku o godzinie 19:00 Centrum Designu Domoteka serdecznie zaprasza na niezwykłe wydarzenie, jakim będzie wykład Silji i Norberta Beck – cenionego duetu niemieckich projektantów. Wykład będzie jedyną taką okazją w Polsce, aby poznać ich niezwykłą filozofię projektową, charakteryzującą się sięganiem do tradycyjnych rzemieślniczych praktyk oraz projektowaniem w harmonii z naturą.

Po inspirującym wykładzie będzie okazja do spotkania i dyskusji z laureatami prestiżowych nagród branżowych, takich jak German Design Award i Red Dot Award. Całość wydarzenia będzie uzupełniona wystawą autorskich prac studia Beck Design. To wszystko w ramach cyklu „Design Star for Domoteka”.

Inicjatywa „Design Star for Domoteka” to coroczne spotkania z uznawanymi projektantami wnętrz, designerami i architektami, podczas których dzielą się swoim doświadczeniem oraz wyjątkowym podejściem do projektowania. Tegoroczna edycja odbędzie się 19 października w Domotece w Warszawie. Gośćmi specjalnymi będą cenieni niemieccy projektanci Silja i Norbert Beck, założyciele studia Beck Design, zdobywcy najbardziej prestiżowych nagród w branży.

Wykład Becków, którzy znani są ze swojego zaangażowania w autentyczne rzemiosło inspirowane naturą, będzie tłumaczony na język polski, a udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wyjątkowym spotkaniu, prosimy o przesłanie informacji na adres mailowy domoteka.rsvp@domoteka.pl.

Beck Design, założone przez Norberta Becka, łączy w sobie wysokie standardy jakości i trwałego designu z południową nonszalancją i elegancją. Proces projektowania odbywa się w ich własnym studiu, gdzie pomysły podlegają wielu próbom, a proporcje są dokładnie analizowane. Ich celem jest nie tylko stworzenie produktu, ale również opowiedzenie historii procesu tworzenia, odzwierciedlającej zrównoważony rozwój i odpowiedzialność wobec ludzi i natury.

Norbert Beck, urodzony w 1959 roku, na początku swojej kariery uczył sztuki i rękodzieła, zanim założył własne biuro projektowe w 1988 roku. Przez lata był zaangażowany w projektowanie stołów, łóżek, mebli skrzyniowych i krzeseł. Od 1997 roku współpracuje z firmą Rolf Benz i projektuje meble wypoczynkowe.

Silja Beck, urodzona w 1967 roku, ukończyła studia w zakresie dekoracji wnętrz i tapicerowania przed studiami architektonicznymi. Od 2013 roku pracuje w Beck Design.

To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Domotece w Warszawie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.domoteka.pl.

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany designowi. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą. Właścicielem Domoteki oraz parków handlowych HOMEPARK jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery – wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,4 miliardy euro zawiera ponad 58 centrów i parków handlowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji, oraz Abu Dhabi posiadających łącznie 2,500 sklepów. (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland. Za komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.