Nie da się ukryć, że zegar ścienny jest jednym z podstawowych przedmiotów, które znaleźć możemy w każdym domu czy też w każdym mieszkaniu. Urządzenie mieszkania jest nie tylko związane z wyborem ścian, ale także mebli odpowiednich. Bardzo ważną rolę stanowią akcesoria oraz także elementy dekoracyjne. Jednym z wybieranych najczęściej jest zegar ścienny.

Ekskluzywne zegary ścienne – wskazówki oraz porady

Ekskluzywne zegary ścienne to urządzenia, które nadają estetyki. Jednocześnie łączą praktyczność oraz styl. Pozwala to nam dosłownie w dowolnym momencie sprawdzić czas aktualny, a także nie zajmuje nam żadnego miejsca na blatach czy też na półkach.

Na samym początku ustalić powinniśmy, czy nasz ścienny zegar ma być jednym z elementów najważniejszych pokoju, czy może będzie bardziej dodatkiem, który nie odwraca za dużej uwagi od innych elementów naszego wystroju. W pierwszym przypadku zegar powinien się cechować bardzo wyraźnym kształtem. Jednak na tle ściany powinien się znacznie wyróżniać. Zadbać musimy o wybór modelu o kolorze, który będzie kontrastował z otoczeniem. Także powinien być dosyć duży, aby swoją „bryłą” przeważał nad resztą wszystkich rzeczy.

Należy się także zdecydować na taki model, który będzie swoim kolorem nawiązywać do barw innych elementów naszego pokoju. Zegar może być na przykład takiego samego koloru jak wazon.

Jeśli jakoś trudno jest nam sobie wyobrazić, jak dany zegar ścienny prezentował się będzie w pokoju naszym, to być może powinniśmy się wybrać do sklepu jak chociażby Ikea. W tego rodzaju sklepach mamy możliwość obejrzenia na żywo większości produktów w warunkach, które są znacznie zbliżone do warunków domowych. Może się nie obejść bez wizyty w takim właśnie sklepie.

Nowoczesny zegar

Warto pokusić się o duży ścienny zegar. Znajdziemy na rynku zegary, które nie posiadają podstawy. Są to zegary, na których umieszczone są wskazówki, jak i także cyfry. Każdy z elementów jest przyczepiany do ściany w sposób osobny. Dzięki rozwiązaniu temu jest możliwe dostosowanie wielkości naszego zegara do potrzeb indywidualnych. Według producenta najlepiej by było, aby średnica miała między siedemdziesiąt a sto trzydzieści centymetrów. Tenże zegar ścienny jest dostępny w naprawdę wielu konfiguracjach. Symbole mogą być podobnej wielkości czy też całkiem różnej. Najczęściej zegary tego typu występują w kolorze czarnym oraz srebrnym. Jest to świetny zegar na ścianę dla osób poszukujących nietypowych rozwiązań. Ceny tego typu zegarów zaczynają się od czterdziestu złotych.