Każdy, kto choć trochę interesuje się tematem zdrowia, wie, jak istotna jest rola dobrej wody pitnej. Niestety, w naszym kraju woda kranowa pozostawia wiele do życzenia. Z kolei konieczność ciągłego kupowania wody butelkowanej naraża rodzinny budżet na duże koszty. Dobrym rozwiązaniem może okazać się montaż domowego systemu uzdatniania wody pitnej. Czym są systemy odwróconej osmozy i jaki filtr wybrać, by zapewnił nam skuteczne oczyszczanie wody?

Czym są filtry odwróconej osmozy?

Jak działają filtry odwróconej osmozy? Filtry osmotyczne pozwalają oczyszczać wodę pitną i poprawiają jej jakość. Każdy osmotyczny filtr do wody posiada specjalne membrany, które są w stanie zatrzymać cząsteczki o wielkości poniżej 0,0001 mikrona (a więc mniejsze od bakterii czy wirusów). 

System odwróconej osmozy jest obecnie najdoskonalszym filtrem pozwalającym poprawić jakość wody. Filtry odwróconej osmozy znajdują zastosowanie u niejednego producenta wody butelkowanej. Co jednak istotne, sprawdzają się one także w warunkach domowych i pozwalają uzyskać krystalicznie czystą wodę prosto z kranu!

Co daje odwrócona osmoza?

Jak już wspomnieliśmy, w każdym systemie odwróconej osmozy znajduje się specjalny filtr, który zatrzymuje niewielkie cząstki. Woda płynąca z kranów, mimo starań jej dostawców, może zawierać drobnoustroje (w tym bakterie czy wirusy), a także związki chemiczne (w tym metale ciężkie) powodujące twardość wody i obecność charakterystycznego kamienia. Membrana filtrów odwróconej osmozy zatrzymuje wszystkie te niepożądane elementy. Tym samym poprawia walory smakowe wody.

Dzięki filtrom odwróconej osmozy można cieszyć się zdrową wodą także w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Jedynym minusem w odwróconej osmozie jest to, że usuwa ona z wody nie tylko zanieczyszczenia, ale też dobre dla zdrowia minerały. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór systemu odwróconej osmozy z mineralizacją.

Filtry osmoza: jaki filtr odwróconej osmozy wybrać? Ranking X produktów

Chcesz mieć zdrową wodę w kranie i zastanawiasz się, jaki filtr osmotyczny wybrać? Sprawdź ofertę specjalistycznego sklepu Dom Bez Wirusów pod adresem https://dombezwirusow.pl/pl/150-filtry-pod-zlew, w którym znajdziesz najlepsze sprzęty sprawdzonych marek.

Zapraszamy zatem do lektury najnowszego porównania filtrów przeznaczonych do użytku domowego:

  • System odwróconej osmozy Klarwod RO 400 GPD

Czysta i przefiltrowana woda, zdatna do picia i przygotowywania posiłków, dostępna bez większego wysiłku? Bezzbiornikowy system Klarwod RO 400 GPD z odwróconą osmozą to jeden z najczęstszych wyborów konsumentów. Pozostawia on wodę bez zanieczyszczeń, charakteryzuje go też prosty montaż, wygodna jest również jego eksploatacja. Niestety, ten filtr wody nie należy do najtańszych.

  • System odwróconej osmozy Klarwod RO-UX6-600G

System odwróconej osmozy Klarwod RO-UX6-600G to doskonały filtr pod zlew, który sprawdzi się zarówno w domu jak i w biurze. Poprawia smak wody, a jego niewielkie rozmiary ułatwiają montaż nawet w małej kuchni.

  • System odwróconej osmozy USTM Silver z mineralizatorem

Ten model to gwarancja najwyższej jakości wody filtrowanej, bogatej takie minerały jak wapń, magnez, sód, potas, żelazo, cynk. Dzięki zastosowaniu potrójnego filtra odwróconej osmozy uzyskujemy miękką wodę, wolną od patogenów i szkodliwych zanieczyszczeń.

  • Filtr odwróconej osmozy RO8 USTM

Jeśli marzysz o czystej wodzie w domu, to filtr pod zlew może być doskonałym wyborem! RO8 USTM doskonale sprawdza się w warunkach domowych i pozwala uzyskać krystalicznie czystą i zdrową wodę pitną dzięki zaawansowanemu, 8-stopniowemu systemowi filtracji.

  • Filtr odwróconej osmozy RO7 USTM

To przykład doskonałego i jednocześnie przystępnego cenowo filtra odwróconej osmozy. Model ten posiada aż 7-stopniową filtrację, pozwalającą na uzyskanie czystej wody pozbawionej metali ciężkich, wirusów, bakterii oraz innych zanieczyszczeń.