Czy wiesz, że jagody Goji są najzdrowszymi owocami świata? Jeśli nie to już wiemy. Co więcej możemy te owoce uprawiać we własnym ogródku. Musimy jednak zapoznać się doskonale z kwestią jaką są jagody Goji uprawa. Dowiedzmy się jak uprawiać ten krzew w naszym ogrodzie oraz na działce.

Inaczej kolcowój chiński

Jagody Goji to tak naprawdę krzew o nazwie kolcowój chiński. Ogólnie jest to gatunek z psiankowatych rodziny. Jest spokrewniony blisko z pospolitym kolcowojem pospolitym. Jak sama nazwa wskazuje ten krzew pochodzi z Azji. Jest uprawiany obecnie w bardzo wielu krajach świata. Owocami tego krzewu są owoce Goji. Musimy wiedzieć, że kolcowój chiński jest krzewem mocno rozgałęzionym o pokroju przewieszającym się, który dorasta najczęściej do jednego metra wysokości. Maksymalnie jest to wysokość dwóch metrów.

Najważniejsza jest kwestia uprawy

Jednak aby móc mieć swoje jagody Goji powinniśmy zainteresować się ich uprawą. Jagody Goji uprawa to naprawdę ważna kwestia. Czy jest to trudna roślina w uprawie? Raczej nie, ale podstawy musimy poznać. Okazuje się, że krzew ten możemy ze sporym powodzeniem uprawiać w przydomowym ogrodzie czy też na swojej działce. Roślina ta jest odporna na mróz. Co więcej krzew ten jest odporny na suszę oraz na wysokie temperatury. Możemy uprawiać jagody Goji w centrum miasta, ponieważ roślina ta jest również odporna na zanieczyszczenie powietrza. Spora wilgoć także nie stanowi dla nie problemu. Warto zaznaczyć, że krzew ten nie ma jakichś wysokich uprawowych wymagań. Jest to dla nas kolejna ważna informacja. Najlepiej warto uprawiać jagody Goji na glebach przepuszczalnych oraz żyznych. Roślina ta nie znosi wręcz podłoża ciężkiego, gliniastego oraz podmokłego. Każdej wiosny należy przyciąć ją, aby się o wiele lepiej rozkrzewiła. A jakie stanowisko musimy zagwarantować tej roślinie? Roślina ta przepada za stanowiskami nasłonecznionymi oraz ciepłymi. Czy każdego roku możemy liczyć na owocowanie krzewu? Jak najbardziej tak. Po posadzeniu roślina owocuje mniej więcej dwa do trzech razy w roku.

Warto już teraz posadzić te krzewy i dzięki temu możemy liczyć w tym roku na przepyszne, ale przede wszystkim zdrowe owoce. Czy wszelkie założenia uprawy są dla nas jasne? Jak najbardziej tak. Wszystko wydaje się jasne oraz bardzo proste. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonajmy się o tym na własnej skórze. Będziemy na pewno zadowoleni z tej uprawy, ponieważ nie zajmuje ona wiele czasu, a roślina często owocuje co jest dodatkową zaletą.