Szafa jest meblem dosyć strategicznym w naszym mieszkaniu. Wiemy doskonale, że przechowujemy w niej masę elementów naszej garderoby. Najwięcej ubrań i innych dodatków w szafach maja kobiety. W niektórych niestety panuje chaos. Po prostu szafy są zbyt małe oraz źle zaprojektowane. Ikea wprowadziła bardzo ciekawe rozwiązanie. Chodzi o Ikea szafy Pax projektowanie. Sprawdźmy co to za system.

Ikea – praktyczne rozwiązania

Nie da się ukryć, że Ikea przyzwyczaiła już nas do wielu funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. Większość rozwiązań możemy zastosować nawet w małych mieszkaniach. Większość z nas niestety takowe ma. Ikea szafy Pax projektowanie – co musimy o nich wiedzieć? Najważniejszą informacją jest to, że są to szafy skrojone na wymiar. Dzięki temu możemy zażyczyć sobie więcej szuflad, więcej miejsca na wieszaki czy też więcej półek.

Szafę możemy zaprojektować sobie samodzielnie dzięki specjalnemu programowi. Program jest bardzo przejrzysty. Możemy pokusić się o najśmielsze rozwiązania. Jeśli nie wiemy jak do tego wszystko się zabrać w Ikei znajdziemy masę osób odpowiedzialnych za projektowanie. Osoby te czekają na nas przy specjalnych swoich stanowiskach. Odnajdziemy ich bez problemu.

Na jakie rozwiązania możemy liczyć?

A jakie ciekawe rozwiązania możemy zastosować w swojej szafie? Na pewno jest ich całkiem sporo. Tak jak już zostało powiedziane możemy wybrać jakie elementy nasza szafa powinna posiadać. Jednak zawsze rozpoczynamy projektowanie od podania konkretnych i dokładnych wymiarów szafy. Nie jesteśmy wstawić w daną wnękę zbyt dużej szafy. Taka sytuacja to istna katastrofa. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Zatem zaczynamy od wymiarów. Następny krok to zaplanowanie ogólne szafy.

Możemy także pokusić się o nowoczesne rozwiązania, które w innych szafach są dosyć niestandardowe. Jakie to rozwiązania? Możemy zamówić sobie specjalną szufladę, w której będziemy przechowywać biżuterię. Dla kobiet przydaje się zorganizowanie dużej szuflady. A dla mężczyzn? Dla mężczyzn najczęściej szuflady te będą niższe. Jednak większość mężczyzn uwielbia zegarki. Dla nich dobrym wyborem będzie specjalna szuflada właśnie na zegarki. Nie zapominajmy o wieszakach na krawaty oraz szaliki i apaszki.

Jak widać takich rozwiązań nie mamy co się doszukiwać w szafach tradycyjnych. Są to rozwiązania autorskie sklepów Ikea. Dzięki temu możemy z nich skorzystać jedynie zamawiając dla siebie genialne modułowe szafy Pax.