Bluszcze kojarzą nam się najczęściej z roślinami, które oplatają pnie drzew, płoty czy też ściany budynków. Jednocześnie okazuje się, że nie mając własnego ogrodu także możemy mieć bluszcz i to w swoim mieszkaniu. Jest to inna odmiana bluszczów, dokładnie chodzi o bluszcze doniczkowe. Co musimy o nich wiedzieć?

Czy bluszcze doniczkowe nadają się do każdego pomieszczenia?

Musimy przyznać, że bluszcze prezentują się bardzo interesująco. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Najchętniej posadzilibyśmy bluszcze doniczkowe w każdym pomieszczeniu. Mamy jednak trochę wątpliwości. O co dokładnie chodzi? Na przykład o to, czy możemy bluszcz posadzić w kuchni, gdzie często są skoki temperatur, para wodna oraz inne czynniki, które nie za bardzo wpisują się w standardy wymagane przez rośliny. Jednak bluszcz jest na tyle mało wymagającą rośliną, że możemy posadzić go w każdym miejscu. Dobrym miejscem będzie nawet łazienka bez okna. Nie potrzebują wcale specjalnej ilości słońca. Jak widać możemy tutaj pozwolić sobie na nieco więcej, niż w przypadku wymagających roślin i kwiatów.

Odpowiednie miejsce

Wiadomo, że bluszcze uwielbiają się piąć po czymś. Musimy w doniczce zadbać o pewne podpórki. W sklepach ogrodniczych jesteśmy w stanie znaleźć specjalne do tego nie tylko podpórki, ale także drabinki czy też inne ozdobne elementy. Tego rodzaju elementy jesteśmy w stanie wykorzystać do tworzenia świetnych aranżacji oraz kompozycji. Czasami jesteśmy w stanie stworzyć kompozycje składające się wyłącznie z bluszczów. Różne odcienie zieleni o różnej strukturze liści wyglądają w połączeniach nieziemsko. Przy pomocy bluszczy jesteśmy w stanie stworzyć każdy typ ogrodu we własnym domu. Ogrody doniczkowe są niezmiernie popularne.

Czy bluszcze to drogie rośliny?

Jeśli chodzi o cenę bluszczy, to mają one różne ceny. Zależnie od tego na jaką odmianę się decydujemy oraz gdzie bluszcz kupujemy. Możemy kupić bluszcz w hurtowni ogrodniczej, ale także w  kwiaciarni, w której będzie zdecydowanie drożej. Zatem gdy tylko mamy niedaleko siebie hurtownię ogrodniczą to warto skorzystać z jej usług. Zakup bezpośrednio od ogrodnika także będzie strzałem w dziesiątkę.

Wracając jeszcze raz do uprawy musimy zaznaczyć, że nie jest to roślina trudna. Jednak szybko rośnie i musimy ją stale podcinać jeśli chcemy zapanować nad jej pięknym kształtem. Bluszcz można dowolnie kształtować i czasem możemy osiągnąć nieziemski efekt. Ogrodnicy amatorzy mogą mieć z tym problem. Dokładne instrukcje znajdziemy w sieci. Można się inspirować.