Grudzień to okres podsumowań i snucia planów na nadchodzący rok. Dla tych, którzy zdają sobie sprawę, że życie bez konkretnych celów i marzeń staje się jedynie przemijającymi dniami, agencja OKK PR we współpracy z marką tesa® zorganizowała kreatywne warsztaty „Mapa Marzeń”. Wydarzenie było prowadzone przez właścicielki agencji projektowej i kreatywnej JAM KOLEKTYW – Jolę Skórę i Annę Olgę Chmielewską.

Czym dokładnie jest Mapa Marzeń? Ci, którzy zgłębiają tajniki rozwoju osobistego, z pewnością już na nią natrafili. Mapa Marzeń to graficzne przedstawienie naszych pragnień, celów oraz wizji życia w niedalekiej lub dalekiej przyszłości. Jest nie tylko drogowskazem, przypominajką, ale także dowodem na to, że osiągnięcie zamierzonych celów jest możliwe, stanowiąc jednocześnie wizualną motywację do działania.

W celu stworzenia takiego graficznego planu na przyszłość marka tesa® zaangażowała znane projektantki i osobowości związane z branżą wnętrzarską. W eleganckich przestrzeniach biura OKK PR pojawiły się postaci takie jak Katarzyna Jarosińska, znana jako Pańcia z telewizji, Magdalena Zajączkowska – projektantka i właścicielka pracowni Homecreations, Kamila Jakubowska-Szmyd – stylistka i dekoratorka wnętrz, Ewa Dyda-Nowakowska – projektantka wnętrz prowadząca profil @PrzyjaciółkiProjektantki, Aleksandra Tafelska – projektantka wnętrz w duchu house-coachingu, Agnieszka Lesiuk – projektantka wnętrz, Małgorzata i Daniel Stan-Zieliński, właściciele pracowni Archistan Interiors, Katarzyna Bobocińska – projektantka prowadząca profil Conchita Home, oraz Paulina Rożko – właścicielka pracowni projektowania wnętrz Simplika.

Na temat sposobu tworzenia Mapy Marzeń opowiadały właścicielki agencji JAM KOLEKTYW – Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska.

Pierwszym krokiem do stworzenia Mapy jest zastanowienie się nad tym, czego naprawdę pragniemy, jakie są nasze priorytety. To czas refleksji i spojrzenia w głąb siebie. Ustalamy obszary, w których planujemy działania: dom, rodzina, praca, zdrowie, podróże… Taka struktura pozwala nam uporządkować pragnienia, zobaczyć, gdzie mamy większe potrzeby, ale także docenić to, co już osiągnęliśmy – mówią właścicielki Jam Kolektyw.

Praca nad Mapą Marzeń to także świadomość, że życie to ciągłe zmiany, a czasem, aby osiągnąć zamierzone cele, musimy coś zmienić, z czegoś zrezygnować, z czymś się pożegnać. Choć proces ten może być trudny, stworzenie Mapy ułatwia go, pozwalając lepiej oswoić się z planami.

Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie stworzyć wizję swojej przyszłości na specjalnie przygotowanych ramkach, korzystając z wycinków z kolorowych magazynów, różnych struktur materiałów, papieru, płytek ceramicznych i lusterek, przyklejając je taśmami dwustronnymi tesa® Powerbond. To stanowiło nie tylko prawdziwe wyzwanie, ale także udowodniło, że taśmy Powerbond tesa® umożliwiają sklejenie różnych materiałów o różnych fakturach bez użycia kleju.

Dzięki kreatywności uczestników warsztatów powstały nie tylko różnorodne plany na przyszłość, ale również piękne obrazy, które mogą znaleźć swoje miejsce w domowych przestrzeniach, dodając im estetyki.