Okazuje się, że nie tylko suknia ślubna, makijaż oraz welon mają wpływ na ostateczny wizerunek Panny Młodej. Bardzo duże znaczenie ma także bukiet ślubny. Niezależnie od panującej pory roku wiązanka jest nieziemsko stylowym dodatkiem. Jeśli poszukujesz niezwykłego bukietu ślubnego, to idealnie się sprawdzi hortensja bukietowa.

Klasyczne oraz romantyczne

Kolory pastelowe podbiły nie tylko design, ale także świat mody i branżę florystyczną. Modne są obecnie kwiaty cytrynowe, różowe, brzoskwiniowe, łososiowe czy też nawet bukiety z dodatkiem stonowanych zieleni oraz błękitów.

Na pewno róże tradycyjne nie wychodzą nigdy z mody. Jednak obecnie prym wiedzie hortensja bukietowa. Wybierają ją Panny Młode, które kochają wręcz nietuzinkowe połączenia oraz odważne kwiaty. Są to także kobiety, które są zwolenniczkami stylu, który nazywa się nosegay. Mowa tutaj o bukietach wykonanych z jednego rodzaju kwiatów. W tym stylu łodygi są związane jedwabną wstążką. Uzyskujemy tym samym esencję smaku oraz elegancji. Pięknie także się prezentują bukiety, które są wykonane z kwiatów mocno eleganckich o dosyć długich łodygach. Panna Młoda również może wybrać sobie bukiet z dodatkiem gruboszy, eszewerii czy też aloesów.

Dzikie oraz polne

Panny Młode, które nie chcą w żadnym wypadku wpaść w monotonię stylową nie wybierają kwiatów idealnych, które są poukładane w sposób symetrycznych. Bardzo chętnie takie propozycje zamieniają na tradycyjne bukiety z kwiatów ogrodowych czy też polnych. Są to kompozycje niezmiernie delikatne. Nadają się idealnie dla kobiet, które nie są na bakier z ekologią.

Bukiet rodem wręcz z leśnej polany powinien stworzony być z kwiatów o dzikiej oraz delikatnej naturze. Możemy tutaj wymienić gerbery, pachnący groszek, goździki, nawłocie, wrotycze, margaretki, maki, chabry czy też rumianki.

Tworząc takie kompozycje niestandardowe unika się klasycznych form. Bukiety polne muszą wyglądać w ten sposób, jakby zostały dopiero co zebrane z łąki i połączone w sposób przypadkowy.

W tym roku bardzo modne są również bukiety rustykalne z akcentami kolorystycznymi nieco mocniejszymi. Warto do wiązanki wpleść kwiaty o kolorze ciemnego wina. Polne oraz dzikie bukiety mogą zostać pięknie ozdobione gałązkami, winoroślą, liśćmi drzew czy też liśćmi paproci. Na pewno zachwycą nie tylko samą Pannę Młodą, ale wszystkich zebranych gości. To będzie fantastyczny bukiet śluby i oczywiście najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Jednak, aby tak było musimy dokonać dobrych wyborów.