Zdecydowanym hitem ostatniego sezonu, który przebojem wdarł się do domowych wnętrz, ale i zdominował propozycje architektów podsuwających ciekawe pomysły na ich urządzenie, są łazienki wykańczane w kolorach szarości przeplatanej z elementami drewna. Mogłoby się wydawać, że pomysły na taką kolorystykę w łazience są ograniczone, ale okazuje się, że jest wręcz przeciwnie! Aktualnie na rynku można znaleźć setki inspiracji, które pomogą znaleźć nam idealny projekt do wykończenia w tym stylu własnej łazienki!

Inspiracje: łazienka szaro drewniana w różnych pomysłach

Zanim zdecydujemy, którą z inspiracji wprowadzić do własnej łazienki, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na nowoczesnym wyglądzie opartym właśnie o szarości i drewno, warto poznać kilka najciekawszych pomysłów. To zestawienia tylko w teorii do siebie podobne, bo w praktyce będą wyglądać one zupełnie inaczej, tworząc też w łazience całkowicie odmienne wrażenia!

  1. Łazienka szaro drewniana – wersja ciemna. To propozycja dla osób ceniących sobie nieco mroczne klimaty, pełne głębi kolorystycznej i wyrazistego charakteru. Odcienie szarości dobiera się tutaj ciemne, często niemal wpadające w czerń, a do tego drewno również w barwach ciemnych – albo z naturalnie ciemniejszego drewna, albo malowane impregnatem przyciemniającym.
  2. Projekty jasne – stworzone dla osób, które kochają optyczne powiększenie przestrzeni i unikają ciemnych, przygnębiających powierzchni. Tu świetnie sprawdzi się drewno brzozowe lub jesion, oraz delikatne, jasne szarości – np. naniesione na ściany w postaci kafli lub farb o charakterystycznym połysku.
  3. Ciepło przede wszystkim! Najbardziej uniwersalna i najchętniej wybierana opcja łazienki w wydaniu szarości – drewno. Kluczowym do jej zrealizowania jest dobór bardzo ciepłego kolorystycznie drewna. Barwy wpadające w miody, brązy, którymi chciałoby się otulić + delikatnie szare blaty łazienkowe, ściany czy dodatki. Wg fanów tej aranżacji – dodaje ona łazienkom znacznie lepszej atmosfery relaksacyjnej i wypoczynkowej.
  4. Szarości, drewno i czarny metal – ciekawy sposób na podkreślenie i drewna i koloru szarego, to delikatne wykończenia w kolorze czarnego metalu. Może to być np. akcent w postaci kabiny prysznicowej w czarnej ramie, czy wprowadzenie do wnętrza czarnego, metalowego lustra.
  5. Z nutą srebra – podobnie jak wyżej, tyle, że zamiast czerni, stawiamy na srebrzyste dodatki uwypuklające szarości. Piękne!

Każdy z tych pięciu pomysłów tworzy w przestrzeni łazienkowej zupełnie inny efekt, dlatego przed wyborem, warto przejrzeć przykładowe wzory takich wnętrz, by ostatecznie dobrać do własnego mieszkania ten model, który najbardziej nam odpowiada.