Na polskim rynku nieruchomości obserwujemy rosnącą świadomość i wymagania klientów, którzy coraz częściej poszukują kompleksowych usług obejmujących zarówno projektowanie, jak i wykańczanie wnętrz. Polacy kupują mieszkania na własne potrzeby i pod wynajem, a gdy przychodzi do projektowania i wykańczania wnętrz, chętnie korzystają z usług architektów. W odpowiedzi na te potrzeby, Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design wypracowała pozycję lidera w branży, któremu trudno znaleźć konkurenta. Obecnie na rynku intensywnie pracuje już ponad 120-osobowy zespół.

Ożywienie na rynku nieruchomości przeszło w stabilizację. Nie brakuje już ani kupujących, ani atrakcyjnych inwestycji deweloperskich. To dobra wiadomość, gdyż sytuacja makroekonomiczna skłania wiele osób do lokowania nadwyżek finansowych właśnie w nieruchomościach. Jednocześnie wysokie ceny materiałów i robót wymagają świadomego, uważnego pokierowania wykończeniem oraz wyposażeniem mieszkania, co z kolei prowadzi do coraz większego zainteresowania usługami profesjonalistów.

Korzystanie z usług profesjonalistów stało się standardem, ponieważ gwarantują oni kompetentne i kompleksowe zajęcie się zaprojektowaniem i wykończeniem prywatnego lub inwestycyjnego wnętrza. Spełniają potrzeby i oczekiwania klientów, jednocześnie zdejmując z nich ciężar wielu trudnych decyzji, nadzoru nad pracami czy koordynowania wykonawców. Nie bez powodu Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design może poszczycić się już ponad 3500 projektami wnętrz wykończonymi „pod klucz”, obejmującymi aż 266 983 m2 powierzchni domów i mieszkań. Prężny rozwój firmy generuje coraz wyższe przychody, które w minionym roku zamknęły się w kwocie blisko 55 mln zł netto.

Skąd taki sukces? Sprawdźmy.

Jakość nadrzędna

Deer Design, łącząc szeroki zakres działalności z wysokim standardem pracy, dumnie prezentuje prestiżowy certyfikat członkostwa w Stowarzyszeniu Architektów Wnętrz. Klienci oczekują najwyższej jakości w ramach oferty „pod klucz”, najczęściej wybierając programy z tzw. „średniej półki”, takie jak Modern Life i najwyższy High Life.

Z myślą o najbardziej wymagających klientach premium, Deer Design rozwija ofertę Be Individual, która okazała się prawdziwą rewolucją. O rosnącym zapotrzebowaniu na projekty indywidualne świadczy błyskawiczny wzrost sprzedaży o kilkanaście procent w zaledwie 1 rok.

W projektach indywidualnych klienci częściej inwestują w najlepszej jakości materiały, takie jak kamienie naturalne, spieki wielkoformatowe czy tynki strukturalne. Decydują się również na bardzo spersonalizowane projekty schodów czy zabudowy ze stali i szkła. Coraz częściej wybierają także rozwiązania typu smarthome, czyli nowoczesne instalacje i inteligentne systemy sterowania.

W efekcie dynamicznego rozwoju oferty indywidualnej, w 2023 roku Deer Design nawiązało współpracę z renomowanymi agencjami nieruchomości premium w Warszawie, takimi jak Eurovillą i En Casą, aby na bazie perełek z rynku wtórnego tworzyć niepowtarzalne wnętrza domów i apartamentów dla prawdziwych koneserów.

Najlepsi partnerzy

Deer Design od lat jest niezawodnym partnerem biznesowym dla największych krajowych deweloperów, takich jak Matexi, Bouygues Immobilier Polska, Ronson, Marvipol, Victoria Dom, Robyg, Dantex, Develia, Skanska czy Ghelamco. Rozwój kolejnych oddziałów firmy, w tym w Krakowie, stanowi także potencjał i platformę do dalszej współpracy z czołowymi graczami na rynku nieruchomości.

W minionym roku Pracownia podpisała strategiczny kontrakt z Develią, należącą do TOP 10 największych deweloperów w Polsce, co znacząco wzmocniło jej pozycję na rynku krakowskim. Po udanej inauguracji w Krakowie, Deer Design zostanie także głównym partnerem biznesowym wszystkich inwestycji Develii w Warszawie.

Należy zwrócić uwagę, że Deer Design jest jedyną pracownią projektowania i wykończenia wnętrz polecana przez firmy Matexi Polska, Bouygues Immobilier Polska i Skanska. To świadectwo najwyższej jakości usług, potwierdzonej przez lata udanej współpracy Deer Design z wymagającymi partnerami biznesowymi – najlepszymi i największymi deweloperami w Polsce.

Deer Design aktywnie wspiera swoich partnerów biznesowych na różnych etapach projektów, począwszy od projektowania i wykończenia biur sprzedaży oraz mieszkań pokazowych i części wspólnych w inwestycjach deweloperskich, aż po szkolenia dla doradców nieruchomości z usługi pod klucz oraz wsparcie marketingowe. Regularnie organizuje także spotkania Ekspertów Wnętrz Deer Design z klientami partnerów, co umożliwia bezpośredni kontakt z potencjalnymi nabywcami oraz buduje zaufanie klienta. Te wszystkie działania stanowią integralną część długofalowej strategii partnerskiej Deer Design, skupionej na zapewnieniu kompleksowych rozwiązań i maksymalnym wsparciu biznesowym.

Synergia talentów i doświadczenia

Karolina Karwowska-Gajżewska, prezeska firmy, podkreśla, że sukces Deer Design to przede wszystkim zasługa ludzi. Profesjonalna kadra dyrektorska i managerska, a także zgrany zespół architektów, rzetelnych ekip remontowych, utalentowanych rzemieślników i doświadczonych wykonawców tworzą synergiczną siłę, która umożliwia realizację wyjątkowych projektów. Indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz skrupulatny nadzór nad jego realizacją zapewniają spełnienie wizji klienta. Obecnie zespół nieustannie się rozwija, licząc już ponad 120 stałych pracowników, do których należy doliczyć ekipy wykończeniowe i współpracujące.

Ekspansja i nowe horyzonty

W 2023 roku Deer Design z powodzeniem zadebiutowało na rynku krakowskim, otwierając swój pierwszy oddział poza Warszawą, we współpracy z lokalnymi architektami i koordynatorami budowy. Pracownia dołączyła także do Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań w Krakowie, czym potwierdziła swoją pozycję w branży. W bieżącym roku, kolejnym krokiem w ekspansji Deer Design będzie północ kraju. Już w drugim kwartale roku firma otworzy swój oddział w Trójmieście, dokładnie w sercu Gdańska, gdzie na ponad 100 metrach kwadratowych ekspozycji zaprezentuje najnowsze trendy we współczesnym wzornictwie.

Jak mówi prezesa firmy, Karolina Karwowska-Gajżewska: „Od początku istnienia Deer Design z uwagą wsłuchiwaliśmy się w potrzeby naszych klientów indywidualnych i partnerów biznesowych, które, w dużym uogólnieniu sprowadzały się to do potrzeby zapewnienia kompleksowości usług na najwyższym poziomie, z gwarancją jakości i terminowości oraz dostępnością naszych architektów na każdym etapie realizacji projektu. Na tym fundamencie i w oparciu o profesjonalizm naszego zespołu, zbudowaliśmy misję firmy, którą konsekwentnie realizujemy. Nie ukrywam, że zaufanie klientów i partnerów biznesowych bardzo nas uskrzydla, motywuje do dalszego działania i nagradza za codzienną pracę na rzecz coraz lepszej jakości realizacji, które oddajemy codziennie w ręce naszych zleceniodawców. Sukces zdecydowanie mierzymy tą miarą”

Dla liderów biznesu

Dynamiczne zmiany na rynku nieruchomości w trakcie i po okresie pandemii nie mogły ujść uwadze także ekspertom sektora usług projektowania i wykańczania wnętrz. Rosnący segment PRS i perspektywy jego rozwoju w kolejnych latach, stały się również kołem zamachowym planów biznesowych Deer Design.

Fakt ten potwierdza Jagoda Zdrojewska-Bochowicz, General Business Director w Deer Design Business:

„Rzeczywiście, coraz ważniejszą częścią naszej działalności stała się współpraca z inwestorami z segmentu PRS, aparthoteli i hoteli. W minionym roku z sukcesem zaprojektowaliśmy i wykańczamy apartamenty inwestycyjne nad morzem, w inwestycji „Forest” w Międzyzdrojach oraz aparthotel „Zapach lasu” w Karwicy na Mazurach. Aby rozwijać działalność B2B konieczne było stworzenie odrębnej jednostki, która – w ramach organizacji – mogłaby skupić się wyłącznie na współpracy z podmiotami komercyjnymi. Tak powstała marka Deer Design Business (DDB) – z potrzeby bycia jeszcze bliżej docelowego inwestora, który ma zupełnie inne oczekiwania niż klient indywidualny, wymaga innego standardu obsługi i często stawia przed nami zupełnie unikalne wyzwania. Zespół dedykowany wyłącznie klientom biznesowym liczy obecnie ponad 10 osób i składa się z wyspecjalizowanych architektów, menedżera projektu, handlowca i odrębnego kierownika robót budowlanych”.

Siła medialnego przekazu

Pracownie wnętrz, zwłaszcza te najlepsze, jaką niewątpliwie jest Deer Design, wykazują się doskonałym wykorzystaniem nowoczesnych technologii w promocji marki. Ich prężnie działające i ciągle rozwijane kanały social media osiągają imponujące wyniki, docierając do setek tysięcy użytkowników dziennie. Zawierają one wysokiej jakości zdjęcia i filmy prezentujące realizacje pracowni. Deer Design prowadzi kilka kanałów komunikacji, dopasowanych do różnych grup odbiorców i różniących się od siebie w zależności od platformy. Obejmują one estetyczne i lifestyle’owe treści na Instagramie i Facebooku, po bardziej biznesowe na LinkedInie. Pomimo dominacji social mediów, strona internetowa deerdesign.pl cieszy się obecnie aż 600% większą liczbą odwiedzin niż na początku istnienia firmy.

Pracownia z powodzeniem korzysta także z liderów opinii – najbardziej wpływowych influencerów w Polsce. Rozgłos rozpoczął się od wyjątkowej realizacji apartamentu Hanny Lis, która wywołała duże zainteresowanie mediów. W ślad za tym sukcesem kolejni polscy influencerzy decydują się na współpracę z Deer Design, projektując i wykańczając wnętrza swoich domów. Wśród nich znaleźli się między innymi Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski, para popularnych osobowości w polskim show-biznesie, oraz Rafał Maślak z rodziną.

Prezes firmy, Karolina Karowowska-Gajżewska, coraz częściej występuje jako ekspertka branży na najważniejszych kongresach w Polsce, takich jak 4 Design Days czy Forum Rynku Nieruchomości. Pozostali eksperci z Deer Design również aktywnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na łamach najważniejszych czasopism wnętrzarskich, co w 2023 roku zaowocowało prawie 1000 publikacjami.

Rok 2024 zapowiada się jeszcze bardziej imponująco

Deer Design stawia na dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji lidera w branży. Planowane są nowe, angażujące kampanie marketingowe, udział w prestiżowych wydarzeniach i jeszcze większa aktywność w mediach, a także zapowiadane otwarcie oddziału w Trójmieście oraz nowego, spektakularnego showroomu w Warszawie. – Jesteśmy na wznoszącej fali, z zaangażowanym zespołem, zaufaniem naszych klientów i partnerów biznesowych oraz nieustającą determinacją, żeby wzmacniać pozycję lidera branży – komentuje plany rozwoju firmy Karolina Karwowska-Gajżewska i dodaje: – Jestem spokojna o realizację tych planów, bo ściśle wyznaczoną ścieżką zmierzamy do osiągnięcia swoich założeń. Z tej drogi nie ma odwrotu. Tylko dalszy rozwój.