Gdy uwielbiamy siedzieć wieczorami i rozkoszować się zapachem naszych kwiatów w ogrodzie, to powinniśmy zacząć uprawiać floks wiechowaty. Jego zapach jest nie do opisania. Jest to także kwiat, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych kwiatów letnich. Powiedzmy sobie o nic nieco więcej, abyśmy już tego lata mogli się nim rozkoszować w swoim ogrodzie.

Kwitnące żywopłoty? Czemu nie?

Floks wiechowaty to pięknie kwiaty. Ich kwitnienie przypada na same wakacje. Możemy się nimi napawać w samym środku sezonu. Lipiec i sierpień to zdecydowane ich miesiące. Floks może być bardzo różnej wielkości. Rozpiętość jest tutaj dosyć spora. Bowiem określona jest na przedział pomiędzy czterdziestoma centymetrami, a nawet półtora metra. Szerokość z kolei to 20 – 50 centymetrów. Powiedzieliśmy już sobie, że kwitnie w miesiącach wakacyjnych. Należy jednak dodać, że możemy liczyć na kwitnienie przedłużone jeszcze na miesiąc wrzesień, ale tylko po dokładnym przycięciu.

Jaki kolor wybrać?

Jeśli chodzi o kolor tych kwiatów, to mamy tutaj szerokie pole do popisu. Znajdziemy zarówno odmiany wielokolorowe, jak i także różowe, pomarańczowe, fioletowe, czerwone oraz białe. Na pewno ciekawi nas czy jest to roślina przeznaczona jedynie dla doświadczonych ogrodników, czy też ogrodnik amator także sobie poradzi? Jak najbardziej tak. Nie jest to zbyt wymagająca roślina. Możemy zatem spróbować swoich sił.

Jedno jest pewne – warto nieco popracować w ogrodzie, aby cieszyć się tymi pięknymi kwiatami, które oczarują każdego z nas.

Jedna rada – warto sadzić kwiaty te w okolicach tarasu czy też innego miejsca, w których przesiadujemy. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to takie ważne, ponieważ dzięki temu możemy w pełni rozkoszować się zapachem tych genialnych kwiatów. Zaprojektujmy zatem w taki sposób swój ogród, aby nanieść to na nasz plan. Floks wiechowaty to numer jeden na liście kwiatów, które koniecznie muszą się znaleźć w naszym ogrodzie. Pomyślmy o tym już dzisiaj, aby latem już tylko rozkoszować się ich zapachem. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to porozmawiajmy jeszcze o nich z osobą pracującą w sklepach ogrodniczych czy też w hurtowniach ogrodniczych, w których na ogół zaopatrujemy się w kwiaty. Osoby tam pracujące to pasjonaci, a więc na pewno odpowiedzą na wszelkie nasze pytania. Odpowiedzi możemy także poszukać w sieci. Internet to nasze źródło informacji, w którym znajdziemy absolutnie wszystko. O floksie wiechowatym także możemy poczytać.