W czwartkowy wieczór, 15 czerwca 2023 roku, podczas uroczystej gali w Warszawie ogłoszono laureatów drugiej edycji prestiżowego plebiscytu „Best Managed Companies Poland.” Ceramika Paradyż ponownie znalazła się w gronie najlepiej zarządzanych prywatnych firm w Polsce, broniąc z sukcesem tytułu uzyskanego w ubiegłym roku podczas procesu re-certyfikacji.

Program ten jest organizowany przez renomowaną firmę doradczą Deloitte i stanowi wyjątkowy w skali globalnej, szczegółowy proces oceny firm pod kątem ich podejścia do zarządzania biznesem. To nie tylko analiza wyników finansowych, lecz także ocena strategii, zarządzania zasobami oraz kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.

Zwycięzców plebiscytu wyłania niezależne jury, a cały proces jest transparentny i obiektywny, dzięki sprawdzonemu systemowi Deloitte, który funkcjonuje globalnie od 30 lat. Proces ten opiera się na ocenie umiejętności i praktyk zarządczych firm w czterech kluczowych obszarach: strategii oraz związanego z nią podejścia, zasobów firmy (zarówno materialnych, jak i niematerialnych), kultury organizacyjnej, a także systemu nadzoru i raportowania.

Piotr Tokarski, Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż, podczas uroczystości wyraził swoją wdzięczność i uznanie dla całego zespołu firmy, który codziennie pracuje z pasją i zaangażowaniem, by dostarczać doskonałe produkty klientom na całym świecie. Jego słowa skierowane były zarówno do pracowników, jak i wszystkich laureatów plebiscytu.

Best Managed Companies to inicjatywa, która swoje początki ma w Kanadzie, gdzie została wprowadzona przez Deloitte Private w 1993 roku. Obecnie program ten funkcjonuje w wielu krajach na całym świecie, a kolejne państwa wykazują zainteresowanie jego wdrożeniem. Każdego roku tysiące firm prywatnych bierze udział w tym plebiscycie, przechodząc dokładny proces weryfikacji. W jego ramach analizowane są kompetencje firm, procesy oraz strategie, w odniesieniu do najlepszych praktyk zarządczych stosowanych w firmach prywatnych na całym świecie.