Baseny Powsin to znane warszawskie kąpielisko, które w 2018 roku przeszło gruntowny remont. Teraz to miejsce wygląda niczym zagraniczny kurort. Zmieniło się praktycznie wszystko. Zbudowano nową nieckę basenu, park wodny ora brodzik dla najmłodszych, a budynek z szatniami przykryto drewnem. Zadbano także o wygląd oraz miejsca do odpoczynku.

Baseny Powsin już po remoncie!

Basen w Powsinie ma takie same rozmiary jak przed remontem: 25×12,5 m (głębokość 110-190 cm). Jeśli chodzi o największe zmiany, to naokoło pojawiła się elegancka drewniana posadzka, tzw. strefa mokra gdzie można rozłożyć ręczniki. Ponadto nad basenem pojawiła się długa na 20 m zjeżdżalnia, która natychmiast stała się największą atrakcją kąpieliska. Pod pergolami ustawiono drewniane leżanki, które można wcześniej zarezerwować (koszt 10 zł za dzień) oraz stylowe kosze do siedzenia, przypominające te z plaży w Sopocie. Oczywiście można również rozłożyć się na trawie, pod drzewem czy przy brodziku.

W sobotę otwarcie basenu w Powsinie [ZDJĘCIA] Warszawa | wio.waw.pl

Na basenie wymieniona została również cała technologia uzdatniania wody w basenie i brodziku. Zainwestowano w nowe filtry, nowe pompy, okablowanie i rurociągi. Kosztowało to lwią część budżetu, ale dzięki temu woda jest bezpieczna i krystalicznie czysta.

Baseny Powsin — strefa dla dzieci

W miejscu starego brodzika powstał nowy, wypełniony wodnymi zabawkami (m.in. żółw, rekin oraz krab). Obok znajduje się pluskawisko ze strumieniami wody lecącymi w różnych kierunkach oraz wodna mgiełka przeznaczoną także dla dorosłych. Bliżej skarpy wyodrębniono część z alejkami spacerowymi i altankami oraz małą architekturą i pirackim statkiem ze zjeżdżalnią dla dzieci. Umieszczono tam dwa przewijaki. Trzeci znajduje się w budynku.

W dawnej szatni zmieniło się wszystko: toalety, natryski i szafki, a także elewacja, tak aby pasowała do współczesnych czasów. W budynku pojawiła się również dodatkowa szatnia, którą współdzielić będą niepełnosprawni (dostosowana dla wózków) oraz rodzice z dziećmi.

Baseny Powsin — bilety oraz godziny otwarcia

Basen w Powsinie będzie czynny dłużej niż przed remontem, mianowicie codziennie w godzinach 10-20. Na teren wejdzie maksymalnie 800 osób. Wzrosną niestety ceny biletów: za bilet całodzienny zapłacimy 20 zł, za ulgowy – 12 zł, będzie można również kupić bilet rodzinny. Taniej będzie po południu, po godzinie 16 (odpowiednio 15/8 zł). Po odejściu od kasy klienci otrzymują opaskę, dzięki której mogą wyjść na obiad czy skorzystać z innych atrakcji parku poza obrębem basenu. Do parku można dojechać samochodem, autobusem (linia 519) albo rowerem. Dla cyklistów przygotowano dodatkowy parking na 200 miejsc, tuż przy wejściu. Poza tym przy przystanku znajduje się stacja rowerów Veturilo. Druga jest po przeciwnej stronie parku.

Za remont przeprowadziła firma Moris Polska Sp z o.o. Koszt budowy wyniósł 9,5 mln zł.