W magazynach wnętrzarskich oraz na portalach aranżacyjnych od kilku sezonów dostrzec można trend drewnianej podłogi. Wnętrza z wykorzystaniem tego naturalnego materiału prezentują się ciepło oraz przytulnie i wprowadzają do pomieszczenia wyjątkowy charakter. Drewniana podłoga prezentuje się pięknie, ale wiąże się ze sporym wydatkiem i wymaga regularnej pielęgnacji. Tańszą i praktyczniejszą alternatywą drewna są płytki drewnopodobne, które dzięki swojej fakturze i barwie niejednokrotnie ciężko odróżnić od naturalnego materiału.

Płytki drewnopodobne – zastosowanie

Płytki imitujące drewno są coraz bardzie popularnym materiałem wykończeniowym wykorzystywanym w kuchni oraz łazience i przedpokoju. Kafelki idealnie radzą sobie z panującymi tam warunkami, które nie są łatwe. Liczne atuty płytek drewnopodobnych, zarówno wizualne jak i funkcjonalne sprawiają, że coraz częściej wykorzystujemy je w salonie, zamiast klasycznych paneli. Sprawdźmy dlaczego tak wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Zalety płytek drewnopodobnych


Płytki imitujące drewno idealnie sprawdzą się do salonu, gdzie prowadzimy aktywny tryb życia, a natężenie ruchu jest naprawdę spore. Ich wysokie właściwości na uszkodzenia mechaniczne oraz odporność na zarysowania to spory atut, szczególnie jeśli posiadamy w domu czworonoga i martwimy się o wygląd oraz kondycje naszej podłogi.
Warto także zaznaczyć, że płytki drewnopodobne są ognioodporne, dlatego idealnie sprawdzą się gdy mamy w salonie kominek. Płytki imitujące drewno są także odporne na zmienne temperatury oraz wilgoć, dzięki czemu możemy użyć ich na powierzchni podłogi przy balkonie lub na zewnątrz na tarasie, przedłużając swój salon na świeżym powietrzu. Płytki drewnopodobne dostępne są w bardzo szerokiej ofercie. Producenci oferują różne kolory, faktury oraz rozmiary, dzięki temu każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Wielu z nas ceni płytki imitujące drewno, również ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości, bowiem nie wymagają konserwacji oraz szczególnej pielęgnacji.


Bogata oferta sklepu Eurołazienki

Płytki drewnopodobne pozwalają na stworzenie funkcjonalnego wnętrza o wysokich walorach estetycznych i niepowtarzalnym klimacie. Szeroki wybór kafelek rekomendowanych producentów znajdziecie w ofercie sklepu internetowego Eurołazienki.