Minimalistyczny styl nowoczesnych obiektów prywatnych i komercyjnych mobilizuje producentów do stosowania nietuzinkowych rozwiązań. Jedną z nich stają się niezawodne i niezwykle estetyczne balustrady balkonowe aluminiowe. Występują w wielu wariantach i zdecydowanie wplatają się w minimalistyczny styl nowoczesnej architektury. Poznaj je bliżej!

Czym są balustrady balkonowe aluminiowe?

Chodzi o konstrukcje zapewniające bezpieczeństwo i zwiększające prywatność w strefach mieszkalnych, a także komercyjnych. Balustrady balkonowe aluminiowe tworzone są z profili aluminiowych poddawanych malowaniu proszkowemu. Wykorzystanie tego materiału sprzyja lekkości konstrukcji przy jednoczesnym wysokim poziomie wytrzymałości i możliwości łączenia z innymi elementami. W ten sposób inwestor uzyskuje estetyczną balustradę montowaną na balkonie, antresoli czy tarasie.

Jakie są rodzaje balustrad balkonowych aluminiowych?

Obecnie na rynku istnieje kilka typów balustrad balkonowych aluminiowych. Poniżej omówienie najpopularniejszych konstrukcji.

Słupkowe 

Zbudowane są w całości z aluminiowych profili poziomych oraz pionowych. Poszczególne elementy są na tyle blisko siebie, że chronią domowników w każdej sytuacji.

Słupkowe szklane

Głównym elementem konstrukcyjnym tych balustrad również są słupki aluminiowe. Jednak ich zadaniem jest jedynie stworzenie podstawy pod wykończenie z innego materiału. Stosuje się w tym celu szkło, drewno, blachę perforowaną lub płyty HPL.

Słupkowe tralkowe

Bardzo podobne do ww. z tym wyjątkiem, że element ochronny stanowią tralki pionowe z aluminium.

Szklane

Niezwykle modne i minimalistyczne rozwiązanie idealne do nowoczesnych budynków. Zbudowane głównie ze szkła, którego tafle połączone są na dole i na górze przy pomocy listew.

Dlaczego warto wybrać balustrady balkonowe aluminiowe?

Powodów jest mnóstwo, a najwyższy poziom estetyczny to tylko jeden z nich. Aluminiowe profile wybierane do produkcji balustrad balkonowych charakteryzują się naturalną odpornością na korozję. Dodatkowo są malowane proszkowo dla zapewnienia jeszcze lepszej estetyki i ochrony przed działaniem warunków atmosferycznych.

Producenci wysokiej jakości balustrad balkonowych aluminiowych przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa. Nawet wypełnienie szklane pomiędzy słupkami nie powoduje uszkodzenia elementów na skutek silnego wiatru czy uderzenia ciałem stałym. To zwiększa poczucie komfortu podczas korzystania z balkonu. Aluminium poddawane oczyszczaniu i malowaniu proszkowemu pozbawione jest ostrych krawędzi i sprawdza się przy zastosowaniach domowych. Dlatego balustrady balkonowe od renomowanych producentów są bezpieczne dla wszystkich użytkowników również w dotyku.

Systemy balustrad aluminiowych są też łatwe w montażu. Producenci stawiają na rozwiązania dopasowywane do potrzeb klientów, a prosta konstrukcja niewymagająca skomplikowanych procesów łączenia jest przyjazna w zamocowaniu nawet przez amatorów. To powoduje, że ta forma ochrony tarasu, balkonu czy antresoli jest dziś bardzo popularna zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie.