Światło rozwiewa mrok. Co powiesz na uzyskanie nastrojowego efektu w pokoju i poprawę jakość obrazu na telewizorze jednocześnie? Jest to łatwy sposób uatrakcyjnienia twojego doświadczenia wizualnego, ale również na nowe wrażenia w twoim domu. Poznaj trzy sekrety, dzięki którym z łatwością stworzysz unikatowe podświetlenie LED, które idealnie dopasuje się do twojego stylu życia i wnętrza. Zastosowanie tego rozwiązania sprawi przyjemność podczas oglądania ulubionych programów i przykuje uwagę twoich gości. 
 

Sekret 1: jak kolorowe światło wpływa na odbiór wizualny? Urok podświetlenia LED

Oświetlenie LED ma wiele zalet. Podświetlenie telewizora to szeregdoświadczeń wzrokowych i wrażeń przy jednoczesnym oglądaniu filmu. Nienachalna smuga światła dodaje energii i z większym optymizmem pozwala odbierać otoczenie. Pozytywne cechy ciepłych odcieni mogą stworzyć przytulną i relaksującą atmosferę, podczas gdy chłodne odcienie mogą przynieść poczucie energii i pobudzenia. Podświetlenie TVkolorowymi światłami ledowymi może również pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu i poprawić percepcję kontrastu. Gdy światło jest dobrze dobrane do obrazu na ekranie, może pomóc zniwelować efekt odblasków i odcieni czerni w ciemnych scenach. Jak w wielu projektach, tak przy podświetlaniu telewizora należy zachować umiar. Zbyt duża ilość kolorowego światła może męczyć oczy. Stosuj ledy z umiarem, światła mają być zgodne ze stylem pomieszczenia i własnymi upodobaniami. 
 

Sekret 2: jak stworzyć wyjątkowe podświetlenie LED, do własnej aranżacji? Zrób to według swojego stylu

Zastanawiasz się jak dobrać wyjątkowe podświetlenie telewizora, które idealnie będzie się komponowało z twoją aranżacją. Tu znajdziesz podpowiedź. Optymalne dopasowanie oświetlenia ledowego telewizora wpłynie na wystrój całego pomieszczenia. Oto sekret kilku łatwych zastosowań: 

  • Pilnuj intensywności kolorów, aby nie zaburzały oglądania telewizji. To stonowane odcienie dają przytulną atmosferę. 
  • Zestawiaj kolory z całą aranżacją pokoju. Jeżeli twoje wnętrza są utrzymane w jasnych odcieniach, dobierz do nich podświetlenia ciepłe jak pomarańczowe, czy żółte. Natomiast przy ciemnej kolorystyce pomieszczeń, dobrze wyglądają chłodne światła jak niebieski, zielony, czy fioletowy. 
  • Pozwól sobie na małe szaleństwa i eksperymentuj z kolorami. Rozmaite barwy ledowego podświetlenia telewizora wyrażą twoje upodobania i styl domu. 

Sekret 3: O czym pamiętać, montując podświetlenia pod telewizorem. Oświetlaj z głową

Instalowanie podświetlenia LED należy przeprowadzić bezpiecznie i bez błędów, które mogą zniweczyć twoje wysiłki. Poznaj kilka wytycznych, jak uniknąć najczęstszych gaf podczas instalacji podświetlenia pod telewizorem. Podstawowym elementem wyposażenia jest zasilacz, wybierz odpowiednie urządzenie o odpowiedniej mocy, tak aby zasilić wszystkie diody LED. Pamiętaj, aby wybrać zasilacz, który będzie kompatybilny z twoim podświetleniem LED. Nie zapominaj, by umieścić światełka w odpowiednim miejscu dla uniknięcia odblasku w telewizorze i by nie dopuścić do przegrzania podświetlenia LED. Gdy znasz już trzy sekrety, nie czekaj, zakładaj podświetlenie. Jest to łatwiejsze, niż myślisz, a zyskasz nowe doznania.