Przemyślane centymetr po centymetrze, dopracowanie w najdrobniejszym szczególe – to recepta na udany projekt warszawskich architektów z pracowni Hola Design. Monika i Adam Bronikowscy potrafią wyczarować wymarzoną przestrzeń do życia, dbając o każdy detal. Apartament na warszawskim Żoliborzu, który miał być niespodzianką od męża dla żony, stał się prawdziwą perełką. Z eleganckim wystrojem, designerskimi meblami i sztuką na ścianach, wnętrza emanują blaskiem połyskujących materiałów i pozytywną energią inwestorów.

Często, gdy dorosłe dzieci opuszczają rodzinne gniazdo, rodzice odkrywają nowe możliwości. To idealny moment na realizację własnych planów i marzeń, na które wcześniej brakowało czasu. Tak było w przypadku właścicieli mieszkania na warszawskim Żoliborzu. Po wyprowadzce dzieci postanowili zacząć od nowa i kupili nowe mieszkanie. Wybrali kameralną i zieloną dzielnicę, aby móc cieszyć się spokojem i bliskością terenów rekreacyjnych. Zdecydowali się na apartament od dewelopera, dając się ponieść marzeniom o własnej, unikatowej przestrzeni, któr już długo krążyła w ich głowach.

120 metrów kwadratowych wymagało funkcjonalnej i pięknej aranżacji. Dlatego zdecydowali się skorzystać z profesjonalnej pomocy Hola Design, znanej warszawskiej pracowni architektonicznej. Monika i Adam Bronikowscy, cieszą się uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dla właścicieli mieszkania na Żoliborzu wybór pracowni Hola Design okazał się strzałem w dziesiątkę.

Ten projekt sprawił nam szczególną radość, ponieważ współpraca z inwestorami przebiegała w pełnym poszanowaniu zaangażowania każdej ze stron – mówi Monika Bronikowska. Mamy nadzieję, że zaaranżowana przestrzeń będzie im służyć przez długie lata – dodaje. Współpraca między klientem a architektami była wzorowa, z jasno sprecyzowaną wizją inwestorów, a projektanci uważnie wsłuchiwali się w ich sugestie, przekuwając je w ostateczny projekt.

Razem, ale osobno

Pierwszym celem było rozdzielenie strefy dziennej od prywatnej, zgodnie z priorytetami właścicieli. Sypialnia typu master – połączona z łazienką i garderobą – stała się marzeniem, które architekci Hola Design postanowili spełnić. Przed tym jednak odizolowali część nocną od przestrzeni dziennego wypoczynku. Gabinet gospodarza, dodatkowa łazienka z prysznicem oraz pokój gościnny, który na co dzień służy pani domu, pełnią rolę łącznika między salonem a sypialnią.

Bardzo nam zależało, żeby efekt końcowy był taki, jak sobie wymarzyli gospodarze, zwłaszcza że miało to być dla właścicielki niespodzianką – wyjaśnia projektantka z Hola Design. I rzeczywiście, tak się stało.

Trzy strefy w jednym

Przekraczając próg, trafiamy do niewielkiego holu, wprowadzającego nas do przestronnego salonu połączonego z otwartą kuchnią i jadalnią. Pomimo niewielkich rozmiarów, hol jest funkcjonalny, oferując miejsce na przechowywanie. Obniżony sufit zdobią pomysłowe ryflowania, a granicę z salonem wyznaczają wielkoformatowe płyty na posadzce, płynnie przechodzące w parkiet z delikatnie szczotkowanego i bielonego dębu. W salonie, trzy strefy – gotowania, biesiadowania i wypoczynku – zostały połączone w jedną harmonijną całość.

Otwarta kuchnia, zaprojektowana w formie kubiku, doskonale integruje się z salonem. Zestawienie czarnych, lakierowanych na wysoki połysk frontów bez uchwytów tworzy jednolitą czarną płaszczyznę, będąc zarazem ramą dla białego środka – strefy roboczej ze zlewem i płytą do gotowania. Biokominek, marzenie gospodarzy, dodaje wnętrzu ciepła. Stalowa blacha, zdobiąca biokominek, została zaprojektowana tak, aby nawiązywać do palącego się płomienia, co efektownie podkreśla designerski charakter przestrzeni.

Stylowa sypialnia master

Sypialnia master, połączona z łazienką i garderobą, stanowi osobiste królestwo właścicieli. Zastosowanie szkła elektrochromatycznego pozwala na regulację przezierności przeszkleń, łącząc funkcjonalność z intymnością. Szklane ściany łazienki, sterowane elektrycznie, dodatkowo urozmaicają przestrzeń, nadając jej nowoczesny charakter. Cała aranżacja sypialni podkreśla wygodę, zdominowaną przez komfortowe łóżko oraz eleganckie elementy wykończenia.

Osobiste przestrzenie

Gabinet gospodarza, miejsce pracy i relaksu, zyskał nowoczesny charakter dzięki lewitującemu nad podłogą biurku oraz eleganckiej zabudowie na telewizor i sprzęt hi-fi. W pokoju gościnnym, zarezerwowanym na co dzień dla pani domu, kobiecy charakter podkreślają stonowane beże, pastelowy róż i artystyczne elementy dekoracyjne.

Obrazy dwóch artystek, Ali Stockiej i Renaty Kluczyńskiej, zostały specjalnie dostosowane do wnętrza, wpisując się w elegancką estetykę mieszkania. Sztukateria na ścianach stanowi dyskretną oprawę dla dzieł sztuki, nadając im dodatkowego splendoru.

To 120-metrowe mieszkanie jawi się jak luksusowa bombonierka, kryjąca niespodzianki pod złocistą otoczką. Każde pomieszczenie zachwyca oryginalnymi rozwiązaniami – wyjątkowo zaprojektowaną kuchnią, rzeźbiarskim biokominkiem w salonie, łazienką w „magicznym” kubiku. Sztuka, dobrana i stworzona specjalnie dla tego wnętrza, wkomponowuje się w każde pomieszczenie, nadając mu niepowtarzalnego charakteru.

Projekt: Hola Design

Zdjęcia: Yassen Hristov

Stylizacja: Magda Chudkiewicz (@soryzabalagan)