Chyba każdy uwielbia spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, tym bardziej, jeśli pogoda sprzyja. Jednak odpoczynek w ogrodzie czy na balkonie lub na tarasie wiąże się również z systematycznym sprzątaniem podłogi i mebli ogrodowych. Warto wiedzieć, że istnieją sprawdzone preparaty do podłóg, paneli, drewna oraz PVC, które doskonale usuwają zabrudzenia, nadając połysk czyszczonym powierzchniom.

W jaki sposób zadbać o meble ogrodowe?

Odpowiednio dbałość o meble ogrodowe wypływa na ich wygląd, a także komfortowe odpoczywanie. Poza tym systematycznie oczyszczone i impregnowane meble ogrodowe są w stanie posłużyć przez dłuższy czas, podobnie wygląda sytuacja z podłogą tarasową lub balkonową, ponieważ także powinna być systematycznie czyszczona. 

Można użyć do tego szmatki nawilżonej wodą oraz płynem uniwersalnym, dzięki temu można usunąć plamy, zacieki, kurz, a także różnego typu zabrudzenia. Bardzo popularnym jest Ludwik  –  uniwersalny płyn do czyszczenia różnych powierzchni z mydłem marsylskim, który doskonale nadaje się do czyszczenia nawet mocno zabrudzonych powierzchni. Skutecznie usuwa brud i tłuszcz. Zapewnia czystość, przyjemny zapach i połysk bez pozostawiania smug.

Usuwanie zanieczyszczeń to podstawa pielęgnacji mebli

Jeżeli chodzi o odpowiednią pielęgnację mebli ogrodowych należy przede wszystkim sugerować się materiałem, z którego zostały wykonane. Do plastiku doskonały będzie płyn uniwersalny do czyszczenia różnych powierzchni, który nie tylko usunie kurz i zabrudzenia, ale także doda połysku.

Z kolei meble drewniane można przecierać specjalną ściereczką, która będzie lekko nawilżona wodą. Meble wykonane z surowego drewna należy przed sezonem, a także po jego zakończeniu pokryć olejem.

Bardzo popularne są także zestawy mebli ogrodowych wykonanych z drewna egzotycznego, które nie wymagają specjalnych zabiegów ochraniających przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, jednak muszą być systematycznie sprzątane, czyszczone, aby można było na nich komfortowo wypoczywać. Wystarczy je także tylko jeden raz w roku pokryć olejem do drewna po wcześniejszym oczyszczeniu.

Z kolei meble ogrodowe wykonane z aluminium są niezwykle odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste. Wystarczy, że przetrzesz je szmatką nasączoną w letniej wodzie z dodatkiem detergentu, na przykład płynu do mycia naczyń Ludwik. Podobnie jest w przypadku mebli ratanowych – do ich pielęgnacji potrzebna będzie tylko szmatka z niewielką ilością wody i np. płynu uniwersalnego.