Delikatne odcienie szarości, elegancka jodełka francuska i klasyki duńskiego designu – to zaledwie skrót opisu apartamentu Joanny i Petera, usytuowanego na warszawskich Zawadach. Mieszkanie zostało zaprojektowane jako wygodny „second home” w Warszawie, do którego właściciele mają wracać na kilka tygodni po miesiącach spędzonych za granicą. Priorytetem inwestorów było stworzenie przytulnej sypialni, wykorzystanie wysokiej jakości materiałów w kuchni i łazience, oraz harmonijne wkomponowanie posiadanych dzieł sztuki i klasyków designu, takich jak lampa PH5, krzesła WISHBONE czy tzw. „fotel hiszpański”.

Całe mieszkanie charakteryzuje spójność kolorystyczna i materiałowa. Delikatny marmurowy wzór zastosowany na blacie i panelu międzyszafkowym w kuchni powtarza się jako parapet w sypialni. Szarość dolnych szafek kuchennych przenika na ścianę salonu i dalej na drzwiach do łazienki. Z kolei płytki użyte w łazience kontynuują się w strefie wejściowej. Dominuje paleta barw „sól z pieprzem” i bielonego drewna, urozmaicona kolorowymi obrazami i pamiątkami z podróży.

Dodatki w odcieniu stali szczotkowanej, takie jak armatura łazienkowa i kuchenna, klamki, gałki i uchwyty, dodają elegancji i spójności aranżacji. Subtelny motyw ćwierć koła, widoczny w łuku na granicach parkietu i płytek podłogowych, tapetach czy w formie efektownego lustra z podświetleniem LED w łazience, nadaje wnętrzu harmonii. Zaokrąglone włączniki i kontakty marki Vectis dopełniają ten motyw.

Jednym z wyzwań projektowych było stworzenie jasnej i przestronnej kuchni, pomimo braku okna w tej części strefy dziennej. Zdecydowano się na kuchnię dwurzędową, co okazało się doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu wszystkie urządzenia zostały schowane po jednej stronie, a lewa część to wygodny blat roboczy i szafki wiszące. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, zdecydowano się na zastosowanie w aneksie kuchennym tej samej deski podłogowej co w salonie, a jedynie przy sprzętach znajdujących się po prawej stronie umieszczono wąski pas płytek technicznych o szerokości 20 cm.

Projekt: Joanna Lemka-Wójcik, jlw studio

www.jlwstudio.pl

https://www.instagram.com/jlw_studio/

https://www.instagram.com/jlw_studio/

Zdjęcia: Ula Mróz