Chyba każdy w pewnym sensie kocha kwiaty. Jedni uwielbiają je sadzić, pielęgnować oraz tworzyć piękne kompozycje, a inni uwielbiają je mieć dla ozdoby. Jesteśmy raczej tego samego zdania, że kwiaty potrafią rozweselić każde wnętrze, a w ogrodzie sprawić, że staje się on magiczny.

Dobierzmy odpowiednie kwiaty

Aby móc rozkoszować się pięknym ogrodem powinniśmy go dokładnie zaplanować. Nie potrzebujemy do tego kompletnie projektanta ogrodów. Przy odrobinie pracy możemy samodzielnie stworzyć coś magicznego. W takiej sytuacji mamy także dużo większą satysfakcję. Zrobiliśmy w końcu to samodzielnie.

W otrzymaniu efektu magicznego pomogą nam na pewno aksamitki rozpierzchłe. Są to wspaniałe kwiaty, które pięknie wyglądają nie tylko w naszym ogrodzie, ale także na balkonie. Bowiem aksamitki rozpierzchłe nadają się zarówno do sadzenia w doniczkach, jak i także w gruncie. Kwiaty kwitną pięknie od czerwca, aż po pierwsze mrozy. Jakby tego było mało mają także małe wymagania.

Wymagania

Aksamitki rozpierzchłe nie mają wysokich glebowych wymagań. Najlepiej rośnie na niezbyt suchej glebie oraz na glebie niezbyt lekkiej, ale jednocześnie także niezbyt ciężkiej. Kwiaty te lubią nasłonecznione miejsca oraz zacienione częściowo. Wytrzymuje za to bez problemów susze kilkudniowe.

Kiedy wysiewać aksamitki?

Nasiona aksamitki powinniśmy wysiewać od połowy marca do pojemnika na okiennym parapecie. Wykorzystać można także gotowe podłoże do wysiewu nasion czy też samodzielnie przygotować mieszankę ogrodowej ziemi, piasku i torfu, zmieszanych w proporcjach równych. Cienką warstwą piasku pokrywa się wysiane nasiona. Już po pięciu dniach kiełkują. Pilnujmy, aby zbyt gęsto nie rosły, a temperatura nie przekraczała około piętnastu stopni Celsjusza. Po podrośnięciu oczywiście musimy je przepikować.

Poradzi sobie z tym nawet początkujący ogrodnik. Gdy kupujemy nasiona, wszystkie objaśnienia znajdziemy na opakowaniu. Oczywiście gdy coś jest niejasne możemy poszperać także w sieci. Z każdym rokiem będziemy mieć większe doświadczenie w aksamitkach. Nasz ogród zakwitnie aksamitkami, a my poczujemy się jak w krainie czarów. Z miłą chęcią będziemy spędzać wolne chwile w ogrodzie, podziwiać nasze aksamitki, które oczarują nas swoim kolorem oraz przepięknym zapachem. Aksamitki czują się świetnie w swoim towarzystwie, ale można także łączyć je z innymi kwiatami. Ciekawe kompozycje kwiatowe na naszych rabatach zrobią duże wrażenie. Można je dopełnić licznymi ozdobami ogrodowymi jak na przykład latarenkami ogrodowymi czy też ogrodowymi krasnalami.