Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią zbliża się okres porządków ogrodzie. Po jesienno-zimowym sezonie na pasjonatów ogrodnictwa czeka wiele wyzwań związanych z pielęgnacją traw, krzewów i drzew, dlatego z wyprzedzeniem warto zadbać o wybór narzędzi, które ułatwią zabiegi pielęgnacyjne. Idealnie przy tym sprawdzą się narzędzia ogrodowe na akumulator, które podnoszą komfort pracy i minimalizują wysiłek. Jakie urządzenia wybrać do pracy w ogrodzie?

Jakie narzędzia ogrodowe do pracy poza domem?

Prace ogrodowe niejednokrotnie wymagają włożenia sporo wysiłku, aby przestrzeń wokół domu wyglądała zgodnie z naszą wizją i planami. W tym celu w ruch muszą iść różne urządzenia umożliwiające pozbycie się chwastów, wyrównanie trawnika czy żywopłotu. W asortymencie każdego zapalonego ogrodnika powinna znaleźć się kosiarka, akumulatorowe nożyce do żywopłotu, wycinak do chwastów, a także piły łańcuchowe.

Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę na jakość oraz precyzję wykonania. Dla przykładu – kosiarka Karcher cechuje się obudową odporną na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest lekka i wygodna w prowadzeniu. Dużym atutem jest wbudowany akumulator, który umożliwia pracę bez konieczności podłączania urządzenia do sieci elektrycznej. Możesz skosić trawnik w krótszym czasie – bez plątania się z uciążliwymi kablami. Wśród narzędzi akumulatorowych do ogrodu znajdziesz również inne sprzęty producenta Karcher, które pozwolą Ci usprawnić wiosenne porządki i uzyskać upragnione efekty przy minimalnym nakładzie pracy.

Narzędzia ogrodowe na akumulator czy zasilane przewodowo – co wybrać?

Tradycyjne narzędzia ogrodowe zasilane sieciowo mimo dużej popularności nie zawsze stanowią najlepszy wybór do pracy poza domem. Ze względu na konieczność podłączenia do prądu wiele z nich wymaga korzystania z niewygodnych w użytku przedłużaczy i pochłania więcej energii. Podkaszarki, kosiarki i inne urządzenia są mniej zwrotne niż modele zasilane akumulatorowo.

Za wyborem narzędzi ogrodowych na akumulator przemawia kompaktowa konstrukcja, możliwość wykorzystania na terenie bez dostępu do sieci energetycznej (np. na działce) oraz mniejszy ciężar. W efekcie praca z akumulatorowymi urządzeniami jest bardziej wydajna i kosztuje mniej wysiłku. Nożyce do żywopłotu na baterie pozwalają formować precyzyjne kształty bez konieczności przejmowania się kablami plączącymi się pod nogami.

Czy warto zainwestować w akumulatorowe narzędzia ogrodowe?

Narzędzia ogrodowe akumulatorowe to warte uwagi urządzenia przy kompletowaniu asortymentu na potrzeby zarówno wiosennych, jak i całorocznych prac poza domem. Największym udogodnieniem jest zastąpienie zasilania sieciowego wydajnym akumulatorem litowo-jonowym, który pozwala wykonywać prace nieograniczone zasięgiem kabli i przedłużaczy. W wyniku tej zmiany narzędzia akumulatorowe stały się bardziej przystosowane do prac w ogrodzie – wykazują większa zwrotność i mobilność, są lżejsze i bardziej poręczne.

Na jednym naładowaniu narzędzi akumulatorowych możesz przez długi czas wykorzystywać ich potencjał bez obaw o przerwy w dostawie prądu lub awarie. Wybór narzędzi akumulatorowych do ogrodu to inwestycja na lata, dzięki której wszystkie prace porządkowe poza domem staną się przyjemnym sposobem spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Szukasz profesjonalnych narzędzi? Odwiedź sklep dystrybutora urządzeń Karcher: https://www.asc-pro.pl/