W jednej z krakowskich dzielnic, w otoczeniu zieleni i nowoczesnej architektury, znajduje się aparatment w którym dominują piaskowe beże, subtelne barwy i naturalne surowce. Jego właściciele mieli jasno określoną wizję aranżacji swojego mieszkania, a jej realizacji podjęły się architektki z pracowni Grupa NONO.

To nasz najjaśniejszy projekt wnętrz w całym portfolio. Zamiłowanie klientów do bieli, złamanych jej odcieni czy beżu, było dla nas sporym wyzwaniem kolorystycznym. Stawiamy na wnętrza wyraziste, charakterne, wyróżniające się, w czym najczęściej towarzyszy nam praca z mocniejszym kolorem. Jednak nie mniej ważna dla nas jest osobowość klienta, którą chcemy wyeksponować zastosowanymi rozwiązaniami, dlatego z ciekawością podeszliśmy do propozycji kolorystycznej. Docelowo jasną bazę zestawiliśmy z dużą ilością drewna, a na bardziej znaczący kolor pozwoliliśmy sobie w łazience, sięgając po przybrudzoną wersję fioletu  – mówi Karolina Szyszka – architektka i założycielka GRUPY NONO.

Klientom zależało na znalezieniu równowagi między klasycznym stylem a minimalistycznym podejściem. Architektki, z charakterystyczną dla siebie subtelnością i wdziękiem, umiejętnie wplotły w projekt unikatowe detale, które wprowadziły wyjątkowy charakter do całej przestrzeni, jednocześnie odpowiadając na oczekiwania Inwestorów.

Kluczowe dla charakteru wnętrz są tutaj faktury – tynk gliniany w sypialni, tapety o tkaninowej fakturze, frezy, ryflowane szkło w prysznicu. Prośbę klienta o klasyczne akcenty starałyśmy się rzetelnie zrealizować, jednak dodając im nieco świeżego spojrzenia. Subtelne sztukaterie czy gięte meble drewniane dodają klasycznego waloru wnętrzom. Kluczem do ostatecznego charakteru apartamentu – upragnionej nuty klasyki, bez tworzenia pałacowego klimatu – jest odpowiednia proporcja i umiar  – dodaje architektka.

Na 65 metrach znajduje się strefa wejściowa, część dzienna – salon z aneksem kuchennym, biuro, sypialnia oraz łazienka.

Otwarty salon

W salonie wita nas komfortowa, narożna sofa w szarym odcieniu, pokryta grubo tkana tkaniną, która harmonizuje z tkaniną zasłonową. Razem kreują przestrzeń idealną do wypoczynku. Drewniany stół, ustawiony tuż za sofą, subtelnie oddziela część wypoczynkową od kuchennej. Towarzyszą mu tapicerowane krzesła.

Znajdująca się obok wyspa kuchenna, harmonizuje z materiałem zastosowanym na ścianie pomiędzy szafkami kuchennymi. Półokrągłe lamele na jej froncie wprowadzają dekoracyjny akcent, łagodząc surowość kamiennego blatu.

Kuchnia, zaprojektowana w dwóch kolorach, zyskała dzięki temu lekkość i salonowy charakter. Nietuzinkowym elementem jest ryflowane szklany front jednej z szafek, za którymi schowana jest kolekcja porcelany i szkła.

Kuchnia jest nie tylko estetycznie urządzona, ale i funkcjonalna. Obszerna powierzchnia robocza umożliwia wygodne przygotowywanie posiłków, a dobrze rozmieszczone gniazdka elektryczne marki Kontakt-Simon, Simon 54, ułatwiają korzystanie z mikserów, blenderów i innych urządzeń kuchennych.

Sypialnia pod łukiem

Charakterystycznym elementem sypialni jest delikat łuk nad wezgłowiem łóżka. Ściana została zaakcentowana tynkiem glinianym, który dodaje wnętrzu elegancji, a zarazem harmonizuje z drewnianym panelem. Ten płynnie przechodzi w dwie nocne szafki, co tworzy spójność z drewnianą ścianą telewizyjną w salonie. Ciepłe tonacje sypialni sprzyjają wieczornemu relaksowi, podczas gdy miękkie zasłony potęgują uczucie przytulności. Zamontowane przy szafkach gniazda i włączniki Simon 54 Premium, nie tylko wzbogacają estetykę miejsca, będąc dodatkowym elementem dekoracyjnym, ale także są wygodne w użytkowaniu.

Łazienka w kolorze

W przeciwieństwie do innych części domu, łazienka wyróżnia się nie tylko fakturą, ale również kolorem. Specjalnie zaprojektowana szafka pod umywalkę dostała subtelny odcień zmrożonego fioletu, który pięknie kontrastuje z pudrowymi płytkami o delikatnie wypukłej fakturze. Szczególną uwagę przyciąga unikatowa kabina prysznicowa z ryflowanego szkła, która dodaje łazience dekoracyjnego akcentu, nawiązując do designu kuchennej szafki. Funkcjonalne uchwyty kabiny, wykonane w formie relingów, pełnią podwójną funkcję jako wieszaki na ręczniki. Zręczne połączenie trzech różnorodnych faktur i wzorów płytek oraz elementów drewnianych nadaje łazience niezwykłej przytulności, tworząc kameralny salon kąpielowy.

Cechą wyróżniającą to wnętrze są zastosowane faktury – od tynku glinianego w sypialni, poprzez tapety z tekstylną fakturą, po frezy i ryflowane szkło w przestrzeni prysznicowej. Wszystkie te elementy, starannie dobrane przez projektantki z Grupy NONO, współgrają ze sobą, tworząc spójną i harmonijną całość.

Zdjęcia: ONI Studio