Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) rozbrzmiewa już od 32 lat, a w tym roku tę szlachetną inicjatywę postanowiła wesprzeć także Grupa Tubądzin. Przy współpracy z cenionym artystą Rafałem Olbińskim, marka przekształciła jego unikalne dzieła w płytki ceramiczne, które trafiły na licytację.

Grupa Tubądzin, lider innowacji i designu, znana jest z wykorzystywania najnowocześniejszych technologii w produkcji płytek ceramicznych. Ich projekty, tworzone we współpracy z uznanymi artystami, zdobywają uznanie za unikalne wzory. W 2023 roku firma ogłosiła projekt „Tubądzin Meets Art”, mający na celu mecenat artystyczny i demokratyzację sztuki. Pierwsze efekty tego przedsięwzięcia są już widoczne!

Z okazji 32. finału WOŚP, Tubądzin zaprosił do współpracy Rafała Olbińskiego. Efektem tej kolaboracji są dwie niezwykłe prace artysty, „Primavera” i „No Place to Hide II”, które zostały przeniesione na płyty gresowe. Ta innowacyjna technologia zachowuje perfekcyjne odwzorowanie kolorów oryginałów, jednocześnie zapewniając odporność na warunki atmosferyczne.

Primavera przedstawia baletnicę w tańcu, emanującą lekkością i grą formy.

No Place to Hide II przyciąga uwagę przenikliwością i abstrakcyjnością spojrzenia na świat.

Oba obrazy stanowią wyjątkową syntezę sztuki, poezji i nowoczesności, zachowując charakterystyczny styl Olbińskiego. Te unikalne dzieła zostały przekazane Władzom Miasta Łodzi i wystawione na licytację podczas 32. finału WOŚP, którego celem jest wsparcie „Płuc po pandemii”. Środki zebrane z licytacji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wspierając polskie szpitale w diagnozowaniu i leczeniu chorób płuc.

Grupa Tubądzin, znana z niestandardowych projektów, ponownie podkreśla swoje zaangażowanie w sztukę oraz tematy społeczne. Obrazy można licytować, wspierając jednocześnie szczytny cel WOŚP.

Rafał Olbiński: Polski artysta światowej klasy

Rafał Olbiński, uznany malarz, ilustrator i projektant, urodzony i wykształcony w Polsce, zdobył ponad 150 nagród za swoje artystyczne osiągnięcia. Jego prace są eksponowane w renomowanych instytucjach na całym świecie, a wpływ artysty na scenę światową jest niepodważalny.

Grupa Tubądzin, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce, wprowadzając innowacyjne produkty i angażując się w projekty edukacyjne, społeczne i ekologiczne. Współpraca z Rafałem Olbińskim to kolejny krok w kierunku połączenia sztuki i designu z aktywnym zaangażowaniem społecznym.