Współcześnie wielu z nas przy codziennej pracy korzysta z różnego rodzaju specjalistycznych, zaawansowanych programów i aplikacji. Nie inaczej jest z projektantami domów i wnętrz, którzy potrzebują specjalnych narzędzi do wykonywania projektów, renderowania trójwymiarowych wizualizacji i sporządzania dokumentacji. Z jakich dokładnie? Oto kilka programów, które składają się na must have każdego profesjonalnego projektanta!

Dobry program CAD to podstawa

To nie tak, że współcześnie trudno sobie wyobrazić pracę architektów bez odpowiednich programów CAD. Więcej, jest to po prostu niemożliwe!

Programy CAD (Computer-Aided Design) służą do wspomagania projektowania, rysowania i modelowania różnego rodzaju obiektów przy użyciu komputera. Wśród głównych zastosowań programów CAD możemy wskazać między innymi:

  • projektowanie architektoniczne – CAD jest szeroko stosowany w branży architektonicznej do tworzenia precyzyjnych rysunków i modeli trójwymiarowych budynków. Pozwala na szybkie tworzenie, modyfikowanie i analizowanie planów architektonicznych;
  • projektowanie elektryczne – programy CAD są używane do projektowania układów elektrycznych i instalacji elektrycznych. Pozwalają na precyzyjne umieszczanie elementów, określanie tras przewodów i analizowanie parametrów elektrycznych;
  • projektowanie wnętrz – w branży projektowania wnętrz CAD umożliwia tworzenie planów pomieszczeń, modelowanie mebli i dodatków, a także generowanie wizualizacji trójwymiarowych, co ułatwia klientom zrozumienie finalnego projektu.

Wśród architektów i projektantów popularnością cieszy się szczególnie program Archicad.

Jakie inne programy przydają się przy projektowaniu domów i wnętrz?

Znajomość oprogramowania CAD to podstawa, ale zazwyczaj nie wystarcza to w codziennej pracy. Jeżeli chodzi o inne programy, które przydają się przy projektowaniu domów i wnętrz, możemy wymienić choćby:

  • Twinmotion – dzięki niemu można stworzyć realistyczne wizualizacje 3D w czasie rzeczywistym, a także animacje, prezentacje w chmurze czy spacery wirtualne;
  • BIMx – to innowacyjna aplikacja, która pozwala na swobodne przeglądanie projektów, ich prezentację, a także sprawną koordynację prac projektowych na urządzeniach mobilnych lub przez przeglądarkę internetową;
  • Rhinoceros 3D – narzędzie, które świetnie sprawdza się do modelowania parametrycznego;
  • Artlantis – to program do tworzenia fotorealistycznych renderów oraz animacji;
  • Archiframe – program umożliwiający precyzyjne projektowanie konstrukcji drewnianych szkieletowych.

Zamów Archicad 27 w WSC

W pracy architekta lub projektanta wnętrz mogą się przydać wszystkie wskazane wyżej programy. Podkreślmy jednak jeszcze raz: kluczowe znaczenie ma znajomość jednego z podstawowych narzędzi CAD. Jeżeli chcesz zamówić najnowszą wersję Archicada, czyli Archicad 27, wejdź na stronę https://wsc.pl/produkty/archicad.