Pracownia Boris Kudlička with Partners prezentuje najnowszą inwestycję, która ma szansę odmienić krajobraz Wzgórz Dylewskich. Boris Kudlička, będący zarówno architektem, jak i inwestorem projektu wraz z Little Tuscany, rozpoczyna budowę czternastu nowoczesnych domów jednorodzinnych w Wysokiej Wsi. Ta nowa osada stanowić będzie współczesną reinterpretację tradycyjnej mazurskiej architektury, oferując jednocześnie doskonałe warunki dla miłośników natury, zapewniając im zachwycające widoki na Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich.

Wzgórza Dylewskie od dawna urzekają swoją malowniczością, a teraz staną się miejscem, gdzie luksus i natura spotykają się w harmonii. Boris Kudlička, przekonany o wyjątkowym uroku Wysokiej Wsi, postanowił stworzyć tu osadę, nawiązującą do tradycyjnej zabudowy z okresu przedwojennego. Inspirując się lokalnym kontekstem, architekci starannie odtworzyli część historycznej wioski, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Teren inwestycji o powierzchni 14 hektarów będzie domem dla 14 jednorodzinnych domów, zlokalizowanych na różnorodnych działkach, niektóre w lesie, inne z widokiem na okolicę. Ta specyficzna lokalizacja zapewni mieszkańcom unikalny klimat, dzięki zmiennej aurze i pagórkowatej rzeźbie terenu.

Współczesna interpretacja mazurskiej architektury

Pracownia Boris Kudlička with Partners postawiła na nowoczesną interpretację tradycyjnej mazurskiej architektury, łącząc lokalne wartości i tradycję z nowoczesnym designem. Architekci zwrócili uwagę na minimalizację wpływu inwestycji na środowisko, projektując domy o konstrukcji szkieletowo-drewnianej. Duże przeszklenia, przestronne tarasy i ceramiczna dachówka typowa dla regionu sprawią, że mieszkańcy będą mogli cieszyć się pięknem krajobrazu o każdej porze roku.

Wnętrza domów łączą elementy vintage z prostotą i minimalizmem. Unikalne meble z naturalnych materiałów, neutralna kolorystyka oraz przemyślane rozwiązania przestrzenne tworzą spokojne, sprzyjające relaksowi środowisko. Każdy z domów o powierzchni użytkowej 216 m2 posiada przemyślany układ pomieszczeń, z salonem, kuchnią, pokojem gościnnym, pomieszczeniem technicznym, pralnią, toaletą, łazienką i komórką na parterze oraz trzema sypialniami i dwiema łazienkami na poddaszu.

Harmonia z naturą

Inwestycja Wysoka Wieś ma nie tylko spełnić oczekiwania przyszłych mieszkańców, lecz także przyczynić się do promocji unikalnej tożsamości mazurskiego krajobrazu. Wartość lokalizacji, zaledwie 200 km od Warszawy i w sąsiedztwie Hotelu SPA Dr Irena Eris, zyska z biegiem czasu. Dostęp do nowoczesnej infrastruktury oraz bliskość zaplecza spa, gastronomii, stadnin koni i pól golfowych pod Olsztynem sprawią, że mieszkańcy będą mogli cieszyć się komfortem życia na najwyższym poziomie.

Pierwszy dom pokazowy ma powstać późną wiosną, a zakończenie inwestycji planowane jest na 2026 rok. Inwestycja Boris Kudlička with Partners to świadomy wybór, mający na celu stworzenie miejsca, gdzie człowiek może zatrzymać się i czerpać radość z prostych przyjemności życia.