Łazienka jest pomieszczeniem, które nie tylko musi się ładnie prezentować, ale także musi być funkcjonalne. Łazienkę możemy naprawdę świetnie zaaranżować. Jednak pojawia się problem, gdy nasza łazienka nie jest imponujących rozmiarów. Pomimo to mała łazienka również może być urządzona gustownie i funkcjonalnie.

Zrezygnuj z wanny, wybierz prysznic

Czy mała łazienka to problem? Tak naprawdę nie jest to problem, ale mamy na pewno mocno ograniczone możliwości. Co jak co, ale poradzimy sobie z tym. Możemy oczywiście pokusić się o pomoc projektanta, ale wiadomo, że jest to usługa kosztowna. Zabierzmy się za to sami. W takiej sytuacji nie tylko zaoszczędzimy nieco pieniędzy, ale do tego możemy sami pobawić się w projektanta.

Możemy poszukać inspiracji w sieci. Z małą łazienką ma problem wiele osób. Na pewno w pierwszej kolejności musimy wiedzieć, że możemy pożegnać się z wanną. W małych łazienkach powinniśmy decydować się na kabinę prysznicową. Zajmuje ona o wiele mniej miejsca od wanny.

Jeśli w naszej łazience mamy kaloryfer, to powinniśmy przy remoncie zaplanować jego przeniesienie na górę ściany. Nie mamy wówczas ograniczonego miejsca na wysokości naszego pasa. Na górze ściany już nam nie przeszkadza.

W małych łazienkach powinniśmy zrezygnować z pralki. Oczywiście w miarę możliwości. Gdy mamy rzeczywiście malutką łazienkę, to umieśćmy pralkę w kuchni. W taki oto sposób w naszej łazience pozostaje kabina prysznicowa, toaleta oraz umywalka. Możemy pokusić się także o małą szafkę pod umywalką. Dobrze będzie umieścić na ścianie lustro. W ten sposób optycznie powiększymy swoją łazienkę.

Zabawa kafelkami

Poza wyposażeniem i ustawieniem poszczególnych elementów łazienki czeka nas także zabawa z kafelkami. Jakiego rozmiaru kafelki wybrać? Na pewno w przypadku małych kafelek powinniśmy zrezygnować z dużych kafli. Mniejsze bądź średnie rozmiary płytek będą idealne. Kolory powinniśmy dobrać według swojego gustu. Jasne kolory nieco powiększą nasza łazienkę. Z kolei ciemniejsze mogą ją skutecznie zmniejszyć.

W sklepie budowlanym w momencie gdy stoimy przed wyborem płytek, to także możemy liczyć na pomoc fachowców. Doradzą nam kafle, które obecnie są modne oraz kafelki najbardziej trwałe. Musimy się liczyć, że takie kafelki są nieco droższe. Warto jednak zainwestować w lepsze płytki. Jest to w końcu inwestycja na wiele, wiele lat. Być może będą nam już służyły na zawsze. Szczególnie dlatego, że możemy obecnie malować płytki specjalnymi farbami. Jak widać na powyższym mała łazienka może być równie śliczna i funkcjonalna.