Popularność ocieplania domu pianką PUR systematycznie rośnie, co wynika przede wszystkim z zalet tego rozwiązania. Co można do nich zaliczyć? Jakie właściwości wyróżniają piankę PUR? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Ocieplenie domu pianką PUR – zalety

Ocieplanie pianką PUR to jak wspomniano we wstępie jedna z najpopularniejszych obecnie metod izolacji termicznej budynków. Popularność wynika w tym przypadku przede wszystkim z zalet takiego rozwiązania, wśród których należy wymienić chociażby uniwersalność. Warto bowiem wiedzieć, że mimo iż izolacja pianką stosowana jest przede stosowana jest z reguły na poddaszach, to można wykonać ją również jako zewnętrzne ocieplenie ścian, czy fundamentów. Niewątpliwą zaletą jest w tym przypadku skuteczne ograniczenie strat ciepła, co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzania budynku, a co za tym idzie niższe koszty ogrzewania. Istotne jest także to, że pianka PUR jest materiałem paroprzepuszczalnym, a co za tym idzie umożliwia skuteczne odprowadzanie wilgoci z budynku na zewnątrz. Zaletą w przypadku ocieplenia poddasza jest także fakt, że pianka po zaaplikowaniu między krokwiami rozpręża się usztywniając tym samym elementy konstrukcji. Pozwala to wzmocnić więźbę dachową, a co za tym idzie zagwarantować jej stabilność przez wiele lat.

Jakie właściwości  posiada pianka PUR?

Skuteczność ocieplenia domu pianką PUR to efekt właściwości tego materiału. Najważniejszym parametrem jest w tym przypadku bardzo niski współczynnik przenikania ciepła λ, dzięki czemu można uzyskać niemal optymalny efekt izolacyjny. Istotne jest także to, że ocieplenie pianką pozwala ograniczyć ryzyko występowania mostków termicznych, co wynika z faktu, że pianka rozprężając się idealnie dopasowuje się do każdej powierzchni, a co za tym idzie szczelnie ją wypełnia. Zastanawiając się nad ociepleniem domu pianką PUR warto wziąć pod uwagę również fakt, że nie wydziela ona żadnego zapachu oraz skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni i różnego rodzaju grzybów. Dzięki temu jest w pełni bezpieczna dla zdrowia domowników, a kwestią, której nie warto pominąć jest również fakt, że pianka PUR jest nieatrakcyjna dla gryzoni i owadów, które mogłyby próbować osiedlić się na poddaszu.

Ocieplenie domu pianką PUR – co warto wiedzieć?

Decydując się na ocieplenie domu pianką PUR warto wiedzieć, że materiał ten można zastosować nie tylko na poddaszu, ale również jako izolację ścian, czy fundamentów. Istotne w tym przypadku jest to, by powierzyć tę czynność fachowcom z odpowiednim doświadczeniem, co zagwarantuje wysoką jakość. W efekcie można mieć pewność co do skutecznej izolacji, co przełoży się na niższe koszty ogrzewania domu. Samo ocieplenie pianką PUR to czynność, którą wykonuje się bardzo szybko, a doświadczona ekipa jest w stanie ocieplić poddasze w ciągu kilku godzin.

Podsumowując należy stwierdzić, że ocieplenie domu pianką PUR to metoda izolacji termicznej, która ma wiele zalet. Istotne w tym przypadku jest prawidłowe wykonanie ocieplenia, co przełoży się na skuteczność izolacji.