Gdy lato w pełni uwielbiamy wręcz relaksować się w ogrodzie oraz spędzać w nim czas prawie do nocy. Podczas upalnego dnia dopiero po godzinie 19 robi się naprawdę przyjemnie. Niestety jest coś, co może nam zaburzyć spędzanie wieczoru w ogrodzie. O czym mowa? Mowa o niczym innym jak o komarach. Mogą być naprawdę uciążliwe. Co robić? Komarzyca kwiat może być strzałem w dziesiątkę.

Czy środki chemiczne na komary działają oraz są bezpieczne?

Komary mogą być naprawdę denerwujące. Mimo swoich małych rozmiarów mogą skutecznie wygonić nas do domu. Nie chcemy się jednak poddać. Mamy wolne i chcemy rozkoszować się czasem spędzanym w ogrodzie. Najczęściej sięgamy po środki chemiczne. Na rynku mamy dostępnych wiele produktów i artykułów. Najpopularniejsze są spraye, którymi psikamy siebie oraz powietrze. Wiemy z doświadczenia, że nie do końca są one pomocne. Komary mimo to siadają na nas, na przykład na twarzy i gryzą. Co więcej wiele osób uważa, że środki te nie są do końca bezpieczne. Trzeba uważać, aby środek nie znalazł się na naszym jedzeniu. To mogłoby już być naprawdę niebezpieczne. Nie ryzykujmy. Szukajmy innego rozwiązania.

Posadźmy komarzyce

Na pewno lepszym, tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie komarzyca kwiat. Komarzyca jest byliną i mówi się o niej, że jest rośliną dwa w jednym. Po pierwsze zdobi nasz ogród, a druga funkcja to przepędzanie natrętnych komarów, ponieważ wydziela podobny zapach do kamfory, którego insekty nie znoszą.

Zapach przypomina kadzidło

Komarzyca nie jest dla nas jakaś odstraszająca jeśli chodzi o zapach. Można powiedzieć, że zapach przypomina kadzidło. Inni z kolei uważają, że zapach jest podobny do kamforowego olejku, którego co jak co, ale komary nie znoszą. Sam zapach dla ludzi jest ledwo wyczuwalny. Jednak gdy zerwiemy liść oraz go rozetrzemy w dłoniach, to poczujemy bardzo charakterystyczną woń oraz drapanie w nosie. Wiele osób wychodzi z założenia, że jedna komarzyca to o wiele za mało. Można nawet posadzić kilkanaście donic z komarzycami w jednym rzędzie. Komary nasz ogród czy też balkon będą omijać szerokim łukiem. Bardzo ważną informacją jest także fakt, że roślina ta jest odporna na innego rodzaju szkodniki. W związku z tym jest bardzo łatwa w uprawie. Jak widać same plusy ma ta roślina. Możemy liczyć na jej wspaniałe działanie, a komarom mówimy żegnaj. W końcu nikt nam nie będzie przeszkadzać w naszym ogrodzie czy też na balkonie.