Stoliki industrialne to nieodłączny element wystroju wnętrz w stylu loftowym i nowoczesnym. Nadadzą charakteru i swoistego pazura niejednemu salonowi, sprawdzą się również w biurze. Przy takim stoliku można wypić kawę, przejrzeć prasę lub poczytać książkę. W zgodnym połączeniu z elementami umeblowania, taki stolik określi charakter wnętrza, podkreśli jego przestrzeń i oryginalność. Z jakich materiałów są wykonane stoliki industrialne? Poznaj najpopularniejsze rozwiązania.

Stoliki industrialne — z jakich materiałów są wykonane?

Ponieważ stoliki industrialne mają z założenia pasować do wnętrz nowoczesnych oraz loftowych, wykonane są najczęściej z surowców, które z takimi wnętrzami idealnie korespondują. Co zatem pasuje do cegły i betonu oraz uwidocznionych elementów instalacji jak rury czy „gołe” żarówki? Z pewnością jest to drewno, stal, szkło oraz kamień dlatego stoliki industrialne wykonuje się najczęściej z tych właśnie materiałów. Przy niższym budżecie, stolik industrialny może być wykonany ze sklejki, z forniru, z łączonych palet, a nawet z aluminium.

Stolik industrialny — popularne rozwiązania

Industrialne stoliki kawowe, komplet dwóch ław loft – Umeblowana.com
Stoliki industrialne

Stoliki industrialne przybierają najczęściej proste, geometryczne kształty. Blat jest zwykle kwadratowy, prostokątny lub okrągły. Zdarzają się oczywiście modele o bardziej futurystycznej formie — stolik staje się wówczas np. trójkątny, pięciokątny, czy składający się z nachodzących na siebie kół.

Kolorystyka stolików industrialnych oscyluje przede wszystkim wokół zestawienia czerni i bieli, a także wokół szarości, brązów i grafitów. Nie brakuje również nieco mocniejszych akcentów kolorystycznych, jak czerwienie, turkusy, czy fiolety