Róża jerychońska jest rośliną, która zamiera podczas susz. Z kolei gdy otrzyma wilgoć znacznie wzrasta oraz ożywa. Przekonajmy się jak pielęgnować tę roślinę.

Charakterystyka róży jerychońskiej

Róża jerychońska charakteryzuje się bardzo rozwiniętymi zdolnościami przetrwania. Roślina rośnie w Azji zachodniej. Jest to skupisko liści skręconych szarawych w kulę niewielkich rozmiarów. Co ciekawe kula ta kurczy się w suchym sezonie. Po podlaniu oraz zwiększeniu wilgotności kula ożywa oraz zielenieje. W postaci takiej może przeżyć nawet długimi latami. Jeśli nasza roślina się ukorzeni mocno w ziemi oraz rozrośnie się, to na wysokości trzydziestu centymetrów wypuszcza białawe i niewielkie kwiaty.

Jakie wymagania ma róża jerychońska?

A jak wygląda uprawa róży jerychońskiej? Mamy tutaj szereg dobrych wiadomości. Na pewno uprawa róży jerychońskiej jest prosta oraz niewymagająca. Wymagania tak naprawdę są niewielkie. Aby nasz róża jerychońska „odżyła”, to musimy spełnić niewielkie wymagania. Chodzi tutaj o zagwarantowanie odpowiedniej wilgotności, promieni słonecznych oraz wody. Bardzo ważne jest jednak to, aby roślinę umieścić na dosyć szerokiej podstawce z wodą i postawić w pomieszczeniu, gdzie dociera słoneczne światło. Roślina jednak nie może być wystawiona na kontakt bezpośredni ze słonecznymi promieniami, co by spowodowało za szybką utratę wilgotności oraz po prostu zasychanie.

Jednak jeśli roślina zostanie przeniesiona do podłoża, to należy ją odpowiednio nawadniać, aby tylko utrzymała ona zielone oraz zdrowe liście. Powinniśmy roślinę podlać obficie do momentu, aż cała woda się przeleje przez korzenie oraz znajdzie się na spodku doniczki. Powinniśmy także się starać utrzymywać świeżą wodę. Zmienić ją powinniśmy bezpośrednio w podstawce. Wodę, którą podlewamy różę jerychońską powinniśmy przefiltrować z uwagi na dosyć wysoką zawartość chloru oraz fluoru w kranowej wodzie. Musimy z drugiej strony wiedzieć, że roślina należy do roślin niezwykle delikatnych. Na pewno warto ją zabezpieczyć przed działaniami szkodliwymi.

Jednak z różą jerychońską poradzą sobie zarówno amatorzy rolnictwa, jak i także oczywiście osoby doświadczone. Można śmiało zacząć od uprawiania tej rośliny. Nie powinna nam ona przysporzyć zbyt wielu kłopotów. Poradzimy sobie z nią. Musimy się o tym przekonać na własnej skórze. Róża jerychońska nie jest rośliną kosztowną, a więc powinniśmy sobie ją kupić i sprawdzić swoje umiejętności ogrodnicze. Na pewno będziemy pod wrażeniem. Jedno jest pewne – jest to przepiękna roślina.