Rdestówka Auberta jest silnie rosnącym pnączem, które wymaga solidnej podpory. Jest na pewno pnączem najsilniej rosnącym. Znakomicie się nadaje do obsadzania wysokich ogrodzeń oraz budynków. Świetnie sprawdza się także do sadzenia przy pergolach oraz przy altanach.

Nieco więcej informacji

Rdestówka Auberta to pnącze pochodzące z rodziny rdestowatych. W swoim stanie naturalnych występuje jedynie w Tybecie oraz w zachodnich Chinach. Dorasta tak naprawdę do dziesięciu metrów wysokości. Wspina się wokół podpór. Co więcej musimy wiedzieć, że rozrasta się aż do pięciu czy też nawet do ośmiu metrów szerokości. Jest rosnącym najsilniej pnączem. Przyrosty roczne pędów dochodzić mogą nawet do sześciu metrów długości. Liście nieduże, zielone oraz oszczepowate opadają jesienią po przymrozkach silniejszych. Co ciekawe pędy młodsze są czerwone, a liście aż do mrozów pozostają w pełni zielone. Opadają gdy są już przemarznięte. Pnącze to kwietnie od miesiąca sierpnia, aż do października. Kwiaty są białe oraz drobne. Pomimo swoich małych rozmiarów są one bardzo widoczne, ponieważ są bardzo liczne.

Jakie Rdestówka Auberta ma wymagania?

Jeśli chodzi o samej wymagania, to roślina ta nie ma ich zbyt wiele. Na pewno nie są to duże wymagania w stosunku do samego podłoża. Toleruje bowiem ubogie gleby oraz także susze. Jednak na umiarkowanie wilgotnych i żyznych glebach naprawdę o wiele szybciej rośnie. Najlepiej rośnie ona na słonecznym stanowisku. Może także rosnąć w półcieniu, ale wówczas o wiele słabiej kwitnie. Jest niesamowicie wrażliwa na niskie temperatury oraz także może przemarzać w zimy znacznie mroźniejsze. Jednak nie obawiajmy się, ponieważ na wiosnę szybko odrasta.

Co ciekawe Rdestówka Auberta jest także stosowana do obsadzania wysokich ogrodzeń oraz także budynków. Nadaje się także równie dobrze do sadzenia przy pergolach, altanach oraz także różnego rodzaju podporach o dosyć mocnych konstrukcjach. Zarasta bardzo szybko podpory. Jest nawet ekspansywna nadmiernie. Możemy ją sobie swobodnie i według siebie przycinać. Jednak pamiętajmy, że gdy tylko się rozrośnie nadmiernie, to skutecznie zacznie zagłuszać inne nasze rośliny. Musimy zatem być czujni. Szczególnie się nadaje jako osłonowa roślina, która chroni przed sporym hałasem w aglomeracjach miejskich, jak i także przy drogach. Możemy ją również uprawiać w sporych donicach czy też nawet w skrzynkach na balkonach oraz na tarasach.

Czy mogliśmy sobie wyobrazić lepsze połączenie? Raczej nie. Wykorzystajmy ją. Nie będziemy tego żałować.