Canopy by Hilton Warsaw, którego otwarcie planowane jest na 2025 r., zapowiada się jako pierwszy hotel lifestylowy marki w Polsce. Nowopowstający obiekt usytuowany jest w samym sercu miasta, przy ulicy Wilczej 50/52, na terenie historycznego Wilcza House. Zarządzany przez TFG Hotels, a zaprojektowany przez renomowaną firmę APA Wojciechowski Architekci, hotel Canopy by Hilton Warsaw będzie połączeniem nowoczesności, elegancji i artystycznych detali.

Anna Fijałkowska, Chief Executive Officer w TFG Hotels, z dumą ogłasza współpracę z APA Wojciechowski Architekci, podkreślając zdolności zespołu do tworzenia unikalnych koncepcji idealnie współgrających z wizją marki. Eklektyczne połączenie nowoczesności, elegancji i finezji ma sprawić, że Hotel Canopy by Hilton stanie się arcydziełem w sercu Warszawy.

Wyjątkowa lokalizacja z artystyczną duszą

Ulica Wilcza, jedna z najciekawszych arterii Warszawy, zachowuje swoje historyczne piękno. Skrzyżowanie ul. Wilczej i Poznańskiej, pełne życia już przed wojną, nadal emanuje atmosferą minionych lat. W otoczeniu licznych cukierni, restauracji, barów i butików, Hotel Canopy by Hilton wpisuje się w charakter tej wyjątkowej okolicy.

Anna Kurowska, Architekt Prowadzący w APA Wojciechowski Architekci, podkreśla, że projekt odzwierciedla intensywny charakter ul. Wilczej. Inspiracją była atmosfera dawnej Warszawy, co widoczne jest w detalach architektonicznych.

Eklektyczny i elegancki design

Dziewięciokondygnacyjny budynek, zlokalizowany na narożnej działce, podkreśla dominujący charakter okolicy. Proponowany przez APA Wojciechowski Architekci design nawiązuje do mieszanki historycznych elementów architektury XIX-wiecznych kamienic, modernistycznych obiektów powojennych, a także wpływów renesansowych i art deco. Dodatki w kolorze miedzi nadają budynkowi wyjątkowego charakteru, podkreślając eklektyczny styl ulicy.

Detale budujące magiczny całokształt

Projekt przewiduje ogród zimowy na ostatniej kondygnacji, stanowiący hołd dla dawnej kopuły, która niegdyś wieńczyła to miejsce. Duże przeszklenia parteru oraz zaokrąglenia w strefach wejściowych podkreślają elegancję i przyjazność hotelu. Dodatkowo, zielony dziedziniec wewnętrzny ma być miejscem regeneracji dla gości, łącząc naturalne elementy z nowoczesną architekturą.

Joanna Nowosadzka, Architektka w APA Wojciechowski Architekci, podkreśla, że projekt ma stanowić harmonijną całość, łączącą nowoczesność, tradycję i naturalne elementy. Oczekuje się, że Hotel Canopy by Hilton Warsaw stanie się ważnym elementem tej fascynującej warszawskiej dzielnicy, oferując unikalny design i pasję do odkrywania lokalnych uroków.