Nasze codzienne nawyki mają kluczowe znaczenie dla zdrowia i satysfakcji z życia. Rozpoczynając podróż w stronę bardziej świadomych wyborów, wystarczy jedynie chęć i motywacja do zmian. Medycyna stylu życia, znana także jako holistyczna, staje się coraz bardziej popularna, skupiając się na spersonalizowanym podejściu do pacjenta i modelu opieki opartego na współpracy wielu specjalistów – lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, trenerów, ekspertów mindfulness i kosmetologów. Sense Med Concept w Warszawie to jedno z miejsc, gdzie to podejście do zdrowia staje się rzeczywistością, a przestrzeń zaprojektowana przez zespół architektów Boris Kudlička with Partners umożliwia całkowite naładowanie baterii.

Od czasów treningów Jane Fondy i neonowych getrów wiele się zmieniło w pojęciu wellness. Dzisiaj dobre samopoczucie rozumiane jest przez znacznie szerszą i bardziej wyrafinowaną perspektywę, obejmującą nie tylko kondycję fizyczną i odżywianie, lecz także stan zdrowia psychicznego i emocjonalnego oraz aspekty związane z wyglądem. Pandemia przyspieszyła nasze zainteresowanie zdrowiem, napędzając branżę wellness do poszukiwania nowych form opieki zdrowotnej, które oferują bardziej holistyczne podejście, łączące zdrowie ciała i umysłu.

Sense Med Concept obsługuje różnorodną klientelę, od zabieganym dyrektorów generalnych po osoby starsze, zauważając także rosnącą liczbę młodych profesjonalistów, którzy poszukują czegoś więcej niż tylko głębokiego resetu. Wszyscy, opuszczając to wyjątkowe miejsce, czują się lżejsi, zredukowali lub całkowicie pozbyli się dolegliwości, z nową energią do życia.

Sanktuarium dobrego samopoczucia

Przekraczając próg Sense Med, od razu można poczuć, że trafiło się w dobre ręce. Klinika stała się miejscem, gdzie mieszkańcy Warszawy szukają najwyższej jakości opieki medycznej, zrozumianej nie tylko jako spełnienie najwyższych standardów wyposażenia i obsługi, ale także jako propozycja związana z relaksem, obejmująca wizytę u lekarza, w SPA i u trenera osobistego. Goście korzystają z Sense Studio, strefy Spa i kliniki Sense Med, wiedząc, że inwestycja w pełne dobrostanu – fizyczne, psychiczne, emocjonalne i estetyczne – jest warta każdej chwili i wydanej złotówki. Istotne jest nie tylko dostarczanie nowych doświadczeń, ale także ich ekskluzywna i oryginalna oprawa wizualna.

Fokus na funkcjonalności i najlepszym wzornictwie

Praca pracowni Boris Kudlička with Partners nad dostarczeniem idealnego doświadczenia w Sense Med Concept zaczyna się już od wejścia, które emanuje niewymuszoną elegancją i luksusem. Pomieszczenia są rozmieszczone z poszanowaniem prywatności i intymności, a wyposażenie gabinetów łączy ergonomiczność z wysokim wzornictwem. Meble marek Vitra, USM czy Kristalia stanowią solidną bazę, podczas gdy imponujące lustra marki Flos dodają elegancji.

Architekci definiują przestrzeń w sposób funkcjonalny, zaczynając od układu pomieszczeń, poprzez perfekcyjnie zaplanowane oświetlenie, aż po doboru mebli i materiałów. Stworzenie atmosfery o dużym wpływie emocjonalnym było kluczowym celem. Przestrzeń jest utrzymana w stonowanej, jasnej kolorystyce, opartej na naturalnych odcieniach drewna, tynku i kamienia, z elementami mosiądzu. Poszczególne strefy wyróżniają się mocniejszymi akcentami kolorystycznymi, głównie fioletu i zieleni, które pojawiają się także na abstrakcyjnych obrazach wiszących zarówno w strefach wspólnych, jak i gabinetowych.

Inwestycja obejmuje dwa poziomy, z parterem skoncentrowanym na zabiegach pielęgnacyjno-relaksacyjnych, a pierwszym piętrem z gabinetami konsultacyjno-zabiegowymi. Recepcje, poczekalnie i strefy relaksu zostały zaprojektowane z myślą o niezależności i komforcie klienta. Na pierwszym piętrze znajduje się również herbal bar z unikalną instalacją z suszonych kwiatów autorstwa Eweliny Skurosz, pełniący funkcję zarówno poczekalni, jak i miejsca relaksu po zabiegach.

Podsumowanie inwestycji

Projektanci, Marzena Bednarczyk i Izabela Bieniaszewska-Sajdak, opisują przestrzeń jako harmonijne połączenie organicznych form i płynnych przejść pomiędzy materiałami. Rzeźbiarskie formy mebli łagodzą gładkie powierzchnie, a delikatny tynk strukturalny na ścianach oraz mikrocement na posadzkach nadają wnętrzu spójność. Mimo rygorystycznych norm dotyczących pomieszczeń medycznych, udało się stworzyć przestrzeń przyjazną dla oczu, inspirującą i jednocześnie spełniającą wysokie standardy.

Pracownia Boris Kudlička with Partners była zaangażowana w każdy etap projektu, od koncepcji wnętrz po dobór materiałów i nadzór nad realizacją. Duża część wyposażenia i stref wspólnych została dostosowana do indywidualnych zamówień, a plan funkcjonalny powstał w ścisłej współpracy z konsultantami medycznymi. Dzięki temu Sense Med Concept nie tylko redefiniuje pojęcie opieki wellness, ale także przekracza granice tradycyjnej estetyki, tworząc miejsce inspirujące i przyjemne dla zmysłów.

Zdjęcia: PION Studio