Meble z palet to idealny wybór dla osób, które żyją w zgodzie z ekologią. Palety to produkty pochodzenia przemysłowego, i można je wykorzystać powtórnie, np. tworząc meble wypoczynkowe do ogrodu. Huśtawka z palet jest w tym segmencie niezwykle ciekawą opcją. .

Huśtawka z palet — zalety

Huśtawka z palet to fajna opcja nie tylko dla fanów ekologii, ale także dla tych, którzy lubią mądrze gospodarować własnym budżetem. Po co wydawać więcej pieniędzy, jeśli równie dobry efekt (a może nawet lepszy) możną osiągnąć taniej? Z tego punktu widzenia huśtawka z palet jawi się jako idealny wybór. Wszystkie potrzebne do jej produkcji materiały można skompletować za niewielkie pieniądze, ponadto mamy szansę stworzyć dokładnie taki mebel ogrodowy, na jakim nam zależy. Samodzielne konstruowanie takiej huśtawki to również świetna okazja, aby przyjemnie spędzić czas i być może czegoś się nauczyć. Warto również zaprosić do współpracy starsze dzieci, dla których pomaganie przy lekkich i bezpiecznych czynnościach będzie nie tylko świetną zabawą, ale i szansą, aby zobaczyć, że majsterkowanie i ekologia mogą być fajne. Również późniejsze użytkowanie mebla wykonanego własnoręcznie da nam mnóstwo satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Huśtawka z palet posiada również ogromny potencjał z punktu widzenia estetyki ogrodu, tarasu czy działki. Ten mebel oferuje nam nowoczesny, industrialny wygląd, wyróżniając się ciekawą aranżację. Ponadto świetnie poddaje się różnym modyfikacjom. Już przemalowanie huśtawki na inny kolor pozwoli całkowicie zmienić jej wygląd. Innym dodatkiem, który wpłynie nie tylko na estetykę, ale i wygodę, jest dowolny dobór poduszek, siedziska lub nawet narzuty. Możliwości są tu niemal nieograniczone.

Huśtawka z palet a bezpieczeństwo

Niezawodność konstrukcji jest niezwykle istotna, aby stworzona przez nas huśtawka z palet była użyteczna i w pełni bezpieczna. Warto o to zadbać na wielu płaszczyznach.

Dzieci w ogrodzie. Oryginalne pomysły
Huśtawka z palet

Po pierwsze należy sprawdzić, czy w paletach nie ma żadnych drzazg, w przeciwnym wypadku należy je usunąć np. papierem ściernym. Przy wyborze liny lub łańcucha, należy upewnić się, że dany wariant wytrzyma ciężar ławki i liczby osób, dla których przeznaczony będzie huśtawka. Również na mocowaniu – zarówno do górnej belki, jak i do siedziska i oparcia – nie ma co oszczędzać. Koszt dobrej jakości haków czy wkrętów jest niewielki, zwłaszcza z perspektywy wielu lat późniejszego użytkowania mebla.

Sama budowa nie wymaga specjalnej wiedzy stolarskiej, zatem dla miłośnika majsterkowania wyposażonego w młotek, gwoździe i piłę ręczną nie będzie stanowiła wielkiego wyzwania. Warto pamiętać również o odpowiednim zabezpieczeniu huśtawki. Dobrze jest pomalować ją impregnatem do drewna tak, aby ewentualna ulewa nie była zagrożeniem dla efektu naszej pracy.