Salon to centralne miejsce spotkań, inspirujących rozmów i budowania pozytywnych relacji. Nowe trendy w aranżacji wnętrz kładą nacisk na meble i wyposażenie zaprojektowane z myślą o życiu towarzyskim. Kolekcje sof, wygodne fotele i otwarte zestawy modułowe od BoConcept pomagają przenieść konwersacje na wyższy poziom.

Moda na salonowe rozmowy zaczęła się w XIX-wiecznej Francji, kiedy to siedziska w kształcie litery „S” sprzyjały swobodnej wymianie wiadomości. Choć z czasem miejsce centralne zajęła telewizja, obecnie trend powraca. Przyjmowanie gości we własnym domu staje się popularne, tworząc atmosferę bezpieczeństwa w popandemicznym świecie. Aranżacja przestrzeni jest kluczowa, a BoConcept oferuje rozwiązania, które sprzyjają długim rozmowom.

Pierwszym krokiem do stworzeniu idealnej przestrzeni do rozmów jest wybór odpowiednich mebli, które zachęcają do tego, by usiąść i pozostać na chwilę – podkreśla Kalina Todorova z BoConcept. Równie ważne jest odpowiednie ustawienie mebli, tworząc konfigurację sprzyjającą rozmowom.

BoConcept proponuje elastyczny system sof Ottawa, który pochodzi od oryginalnego francuskiego siedziska. Innym rozwiązaniem są modułowe i segmentowe projekty sof, takie jak kolekcje Carmo czy Amsterdam. Fotele, takie jak Charlotte czy Princeton, tworzą przytulne kąciki, idealne do rozmów. Sofy narożne, takie jak Modena czy Cenova, sprzyjają budowaniu mniej formalnych relacji rodzinnych.

Ważnym elementem aranżacji jest również oświetlenie. Lampy stołowe, podłogowe i wiszące od BoConcept zapewniają miękkie, ciepłe światło, budując atmosferę sprzyjającą rozmowom.

Aktualnie trwa coroczna letnia wyprzedaż w BoConcept, oferująca 15% rabatu na wszystkie sofy, fotele, krzesła, stołki barowe, łóżka tapicerowane oraz stoły do jadalni. Ponadto, ekspozycje w salonach w Warszawie i Poznaniu są dostępne w promocyjnych cenach.