Dbanie o prywatność we współczesnych domach i mieszkaniach staje się coraz bardziej wyrafinowane. Zastosowane rozwiązania i materiały w części prywatnej nie ustępują tym, które znajdują się w reprezentacyjnym salonie. Jest to odzwierciedlenie ducha czasów, w których poszukiwanie prywatności i spokoju nabiera szczególnego znaczenia.

Przestrzeń prywatna domu składa się z kilku stref, które harmonijnie współgrają i przenikają się nawzajem. Tworzą one otulające i przyjazne środowisko, które nadaje zwykłym czynnościom charakter osobistych rytuałów. Spójność tej przestrzeni podkreślana jest przez zastosowanie tych samych rodzajów materiałów wykończeniowych na różnych elementach, takich jak okładziny ścienne, regały, fronty szaf czy skrzydła drzwi przejściowych. Te materiały, o ciepłych kolorach i przyjemnych w dotyku fakturach, nadają wnętrzu klubowy charakter.

Sypialnia, jako centralna część przestrzeni prywatnej, skupia się wokół łóżka, ale równie istotne są elementy otaczające je. System paneli ściennych Surface Poliform tworzy spokojną przestrzeń o luksusowym charakterze. Wzbogacają ją różnorodne półki, wiszące blaty, komody i drzwi pivot, które harmonizują pod względem estetyki dzięki zastosowaniu tego samego rodzaju forniru, tkaniny czy skóry ekologicznej.

Garderoba typu Walk-in stanowi uzupełnienie sypialni, przenosząc zastosowane materiały i stylistykę. Współczesna garderoba tego typu to nie tylko miejsce na przechowywanie ubrań, butów i dodatków, ale także przestrzeń, która eksponuje kolekcję w elegancki sposób. Modele Poliform oferują dodatkowe funkcje, takie jak miejsce do makijażu, niewielkie biurko czy komoda-wyspa, co sprawia, że garderoba staje się miejscem funkcjonalnym i estetycznym.

Salon kąpielowy oferuje coraz bogatsze i spójniejsze wyposażenie. Luksusowe elementy, takie jak dywany, tapety, artystyczne lustra-kolaże czy modułowe szafki i biokominki, nadają łazience charakter prawdziwego salonu. Antonio Lupi prezentuje wyjątkowe produkty wykonane ze szlachetnych materiałów, takich jak marmur, skóra czy innowacyjny Cristalmood®. Dziś łazienka przestaje być jedynie miejscem higieny, stając się oazą komfortu i elegancji.

Potrzebę kreowania spójnego stylem wnętrza dostrzegają producenci tacy jak Poliform. Marka ta z sukcesem prowadzi program „Architectural”, którego celem jest tworzenie przestrzeni holistycznie zintegrowanych. To zobowiązanie do kreowania pomieszczeń, w których każdy element zdaje się dodawać kolejny wątek do opowieści o domu. Tutaj każda linia, każde źródło światła i każdy detal mają za zadanie podkreślać piękno i funkcjonalność, służąc każdej chwili spędzonej w domu – komentuje Joanna Franaszek, ekspertka ze Studia Forma 96.

www.sf96.pl