Wszyscy dobrze wiemy, że młodzi ludzie uwielbiają stawiać na oryginalny styl. Dotyczy to nie tylko ubioru, ale i urządzania wnętrza. Jeśli właśnie poszukujesz pomysłów na pokój młodzieżowy, poniżej znajdziesz inspirację na pokój w stylu industrialnym, który trafia w gusta wielu nastolatków.

Urządzanie pokoju młodzieżowego

Urządzanie pokoju młodzieżowego warto rozpocząć od wybrania stylu aranżacyjnego. Możliwości jest wiele, ale jeśli chodzi o nastolatków, zwykle widoczne są dwa trendy – albo kierują się oni w stronę jaskrawych, wyrazistych kolorów albo w stronę czerni i odcieni szarości. Druga opcja jest bardziej uniwersalna i ponadczasowa. Jeżeli koniecznie chcesz wprowadzić do niej odrobinę ciepła i przytulności, można postawić na styl loftowy, ale jeśli interesują Cię stanowcze, charakterne wnętrza, lepszym pomysłem będzie industrialny pokój młodzieżowy.

Industrialny pokój młodzieżowy

Czym charakteryzuje się industrialny pokój młodzieżowy? Oto jego główne elementy:

kolory – styl industrialny nastawiony jest na stonowane, chłodne, ciemne barwy. Ściany często wykończone są w surowy sposób, np. czerwoną cegłą lub płytami betonowymi;

meble – w industrialnym pokoju młodzieżowym powinny znaleźć się proste, minimalistyczne meble w naturalnej kolorystyce. Najpopularniejsze są meble osadzone na konstrukcji z czarnej stali malowanej proszkowo;

oświetlenie – najlepsze będzie naturalne. Zamiast zasłon i firan postaw na rolety albo żaluzje, a na biurku dobrze jest umieścić stylową lampkę z odsłoniętą żarówką;

dodatki – metalowe dodatki o geometrycznych kształtach będą stanowić doskonałe dopełnienie industrialnego pokoju młodzieżowego. Mogą to być np. kwietniki albo wiszące półki z metalu.

Jak zrealizować pomysł na pokój młodzieżowy?

Jeżeli chcesz postawić na pokój młodzieżowy w stylu industrialnym, potrzeba jeszcze znaleźć sklep oferujący jakościowe meble i dodatki. W tej roli doskonale sprawdzi się https://sw-design.pl z polskimi meblami handmade. W jego ofercie dostępne są między innymi nietypowe łóżka loftowe, w których zagłówek ma postać stalowej ścianki o drobnej strukturze kwadratów. W urządzaniu pokoju młodzieżowego w stylu loft doskonale sprawdzi się także oferowana tam niewidzialna półka na książki. Wystarczy przymocować ją do ściany i odpowiednio wsunąć pod okładkę, aby stworzyć biblioteczkę, która będzie sprawiała wrażenie unoszącej się w powietrzu.

Szykuje się urządzanie pokoju młodzieżowego? Postaw na nietypowe i jakościowe wyposażenie, aby Twój pokój zadziwiał już od wejścia!