Włoski styl, od lat uważany za synonim luksusu, doskonałego wykonania i wyrafinowanego wzornictwa w meblarstwie, nie przestaje ewoluować. W trzeciej dekadzie XXI wieku klasyka wkracza w nowoczesność, łącząc minimalistyczne linie z hołdem dla tradycji.

W nowoczesnym podejściu do designu włoskiego zauważalne są proste, minimalistyczne formy, nasycone miękkością. Geometryczne linie harmonijnie współgrają z okręgami i owalami, tworząc estetyczną równowagę. Inspiracją dla projektantów pozostają sztuka, architektura i moda, a motorem kreatywności jest pragnienie osiągnięcia wyjątkowości.

Tradycja w nowoczesnym kształcie

Niezmiennie korzystając z bogactwa dziedzictwa rodzimego meblarstwa, włoscy projektanci i producenci tworzą meble, które łączą nowoczesność z tradycją. Przekazane przez wieki doświadczenie i głębokie przekonanie, że doskonałość jest osiągalna, pozostają fundamentem dla tworzonych dzieł.

Przykładem jest trójnogie krzesło „Ego” marki Shake Design, które w hołdzie dla designu z połowy ubiegłego stulecia łączy w sobie harmonię proporcji z nowoczesnymi formami. Podobnie sofa z tej kolekcji, o zakrzywionej bryle, emanuje oryginalnością i zaprasza do relaksu.

Nowoczesność a współczesne potrzeby

Włoski styl nie zapomina o zmieniających się potrzebach współczesnego człowieka. Przy uwzględnieniu, że żyjemy inaczej niż poprzednie pokolenia, meble projektowane są tak, aby subtelnie wpasowywały się w nasze codzienne życie. Otwarte układy przestrzenne, łączące różne funkcje pomieszczeń, są odpowiedzią na obecne trendy, gdzie salon łączy się z kuchnią, a sypialnia z garderobą.

W odpowiedzi na te potrzeby, włoskie marki, takie jak Shake Design, prezentują kompleksowe podejście do projektowania wnętrz. Oferują nie tylko wygodne sofy i fotele czy komplety mebli do jadalni, lecz również systemy mebli do każdego pomieszczenia domowego. W ten sposób, dostosowując się do różnorodnych oczekiwań, tworzą elastyczne i funkcjonalne rozwiązania.

Szlachetność materiałów

Włoscy meblarze starannie dobierają materiały, łącząc tradycję z nowoczesnością. Drewno, kamień i metal, choć od wieków używane, zyskują nowe oblicze dzięki innowacyjnym technologiom wykończenia. Intrygujące połączenia materiałów, jak w przypadku stolika „Tal” czy kuchennego systemu zabudowy „Vogue”, dodają wnętrzom dynamiki i indywidualizmu.

Zrównoważony rozwój

Współczesność włoskiego designu to również troska o środowisko. Włoskie marki, m.in. Shake Design, kładą nacisk na najwyższą jakość i trwałość, przy jednoczesnym minimalizowaniu wpływu na środowisko. Wykorzystanie materiałów o niskim wpływie ekologicznym, zasilanie zakładu energią słoneczną, to wyraz szacunku dla natury.

Rękodzieło i indywidualizm

Właśnie w procesie ręcznego wykończenia detali mebli ujawnia się ludzki wymiar włoskiego designu. Marka Shake Design, przy zachowaniu standardów przemysłowej produkcji, oferuje indywidualne podejście do każdego wyrobu. Możliwość personalizacji, wyboru materiałów i wykończeń, nadaje meblom unikalny charakter.

Włoski styl, będąc nieustannie w ruchu, pozostaje wierny swoim korzeniom. Zrównoważone podejście do designu, elastyczność, szacunek dla tradycji i troska o środowisko stanowią nieodłączne elementy współczesnej interpretacji tego unikalnego nurtu. Przynosząc do naszych domów nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność, meble w stylu włoskim wnoszą do życia codziennego nutę wyjątkowości i elegancji. Niech trwa „la dolce vita”…