Cena na pewno jest kryterium podstawowym jeśli chodzi o wybór wejściowych drzwi. Ale czy kryterium to jest najważniejsze? Może się okazać przecież, że dany model zewnętrznych dni jest drogi niewspółmiernie do swojej jakości wątpliwie czy też przeciwnie – będzie jednocześnie tani i na dodatek całkiem niezły.

Drzwi zewnętrzne Castorama z jakiego materiału wybrać?

Na rynku znajdziemy drzwi zewnętrzne Castorama wykonane z drewna, stali, aluminium czy też PCW. Oczywiście najpopularniejszymi drzwiami zewnętrznymi są drzwi stalowe. Są one trwałe, mocne oraz najczęściej są tanie. Mają ramę wykonaną z drewna czy też ze stali pokrytą arkuszami wykonanymi z blachy. Drzwi mogą być wykończone drewnopodobnymi okleinami czy też farbami polakierowanymi. Droższe wykończenie mają z drewna czy też ze sklejki. Z kolei zewnętrze drzwi wykonane ze stali trudno będzie ocieplić, a więc mają najczęściej bardzo wysoki współczynnik jeśli chodzi o przenikanie ciepła. Pomimo tego, że mamy już na rynku drzwi pasywne stalowe o współczynniki 0,8 W. Plastikowe drzwi mają ramę, jak i także ościeżnicę z profili wykonanych z PCW. Drzwiowy panel pokryty jest także arkuszami z PCW. Powierzchnia jest lakierowana oraz okleinowa.

Drzwi PCW oraz drewniane

Drzwi wykonane z PCW mają bardzo dobre cieplne parametry. Współczynnik wynosi 1-1,3 W. Drzwi takie są bardzo popularne oraz najtańsze. Ich plusem także jest to, że bardzo łatwo je dopasować do rolet zewnętrznych, okien, a nawet do bramy garażowej.

Drzwi wykonane z drewna są produktami najczęściej drogimi. Mają ościeżnicę oraz ramę z drewnianej klejonki, a skrzydło jest pokryte sklejką, płytą wiórową czy też płytą HDF. Na powierzchni znajduje się fornir klasyczny z sosny, dębu, meranti czy też mahoniu. Mają bardzo dobre cieplne parametry.

Drzwi zewnętrzne możemy kupić w wielu marketach budowlanych, między innymi w Castoramie. Wybór jest tak duży, że musimy być przygotowani na długie zastanowienie. Wiadomo, że nikt nie chce podjąć decyzji w sposób pochopny. Co jak co, ale na pewno drzwi kupujemy w dłuższej perspektywie. Raczej służyć mają nam długie lata.

Przed wybraniem się na zakupy powinniśmy sobie określić dokładnie budżet. Dzięki temu od razu możemy dokonać selekcji po samej cenie. W kolejnym kroku możemy się przyglądać pozostałym parametrom. Taki sposób sprzyja szybszym zakupom. Wiadomo, że im będziemy mieli budżet wyższy, tym możemy postawić na drzwi dużo lepszej jakości. Jednak w niskiej cenie bardzo często także możemy zakupić interesujące drzwi, które nie będą pod żadnym względem odstawały jakościowo.