Plaża Wilanów została otwarta w 2011 roku i działała do roku 2016. Decyzją mieszkańców dzielnicy na jej miejscu powstanie park. Kiedy rozpocznie się inwestycja?

Plaża Wilanów zamieni się w park

Plaża Wilanów znajdowała się u zbiegu alei Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej zajmując powierzchnię 5 tys. m2. I choć nie była położona nad Wisłą, to jako jedyna w Warszawie mogła poszczycić się piaskiem znad Bałtyku. Plaża została usypana ze specjalnie przywiezionego w tym celu piasku z Gdyni. Prócz słodkiego nic nierobienia, można tu było pograć w bule, poćwiczyć na specjalnej siłowni na wolnym powietrzu, nauczyć się salsy, a po zmierzchu obejrzeć film w plażowym kinie.

Plaża Wilanów już otwarta! | Warszawa Nasze Miasto
Plaża Wilanów

Projekt plaży w Wilanowie, powstał we współpracy z miastem Gdynia, i miał zachęcać warszawiaków do spędzenia wakacji nad Bałtykiem. W centrum plaży, która była miejscem kulturalnych, artystycznych i sportowych wydarzeń, znajdował się również bar. Miejsce przez kilka lat cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Niestety gwar i hałas trwający do późna zaczął przeszkadzać mieszkańców sąsiednich domów. Pawilon z drinkami i przekąskami zniknął, a miejsce bez niego stało się smętne. Próby wyboru animatora spaliły ostatecznie na panewce.

W grudniu 2019 roku mieszkańcy Wilanowa podjęli decyzję o zaadaptowaniu plaży na park, miejsce wypoczynku i rekreacji, w którym będzie dużo zieleni. Młodzież mieszkający w dzielnicy prosi również o skatepark. Kiedy rozpocznie się inwestycja? Tego jeszcze nie wiadomo. – To nie zależy tylko od dzielnicy – mówi Elwira Wiechecka, rzecznik prasowy dzielnicy Wilanów. Na drodze stoją formalności, w pierwszej kolejności potrzebne są zgody i pełnomocnictwa od prezydenta Warszawy.