Okna są… oknem na świat i zarazem wizytówką naszego domu. Dlatego też to, co znajduje się na oknie, jest tak istotne dla całokształtu wystroju oraz przestrzeni. Jak to możliwe, że niepozorne na pierwszy rzut oka dekoracje okienne mają takie znaczenie? Czytaj dalej, by wiedzieć więcej o tym, jak istotne jest uważne dobieranie osłon na okna.

Funkcje osłon okiennych

Osłony okienne mają wiele funkcji we wnętrzu. Wpływają na różne aspekty życia i codzienności, np.:

  • Dekoracje okienne podkreślają indywidualny styl domu;
  • Pozwalają Ci zachować prywatność – dzięki nim sąsiedzi nie widzą, co u Ciebie, a przechodnie nie zaglądają do środka;
  • Możesz też kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza. 

Dzięki temu w swoich czterech ścianach czujesz się komfortowo i bezpiecznie. 

Dlaczego osłony okienne na wymiar?

Osłony okienne na wymiar to wyższy poziom prywatności. Zamówisz je np. w sklepie Dlaokna.pl. Czym wyróżniają się dostępne tam modele? 

  • Osłony precyzyjnie dobierane do wielkości okna pozwalają na dokładne osłonięcie światła okna. Dzięki temu możesz panować nad dostępem naturalnego światła do wnętrza oraz chronić się przed spojrzeniami z zewnątrz.
  • Szeroki wybór osłon okiennych, takich jak rolety dzień noc, rolety rzymskie czy plisy,umożliwiają dobranie osłon tak, by pasowały do indywidualnego stylu wnętrza. 
  • Osłony okienne zamówione w sprawdzonym sklepie to gwarancja jakości i długiej żywotności produktu. 

Osłony okienne na wymiar doskonale leżą na oknie. Nie pozostawiają prześwitów po bokach. Nie marszczą się i nie falują. Spełniają swoją funkcję.

Jakie osłony okienne na wymiar wybrać?

Wszystko zależy od Ciebie. W polecanym przez nas sklepie zamówisz takie dekoracje jak:

  • Rolety dzień noc – bardzo popularne, wszechstronne, wygodne. Dzięki nim masz zapewnioną prywatność i komfort przebywania w swoich czterech ścianach. Liczne kolory tkanin pozwalają na dobranie rolet do swojej estetyki i wystroju wnętrza. Jeśli lubisz efekt, jaki dają firany i zasłony, ale masz mały metraż, rolety dzień noc będą świetną alternatywą, bo zajmują mało miejsca. 
  • Rolety rzymskie – eleganckie osłony okienne, które dodają wnętrzu przytulności. Jeśli chcesz uzupełnić swój domowy salon o estetyczne i piękne rolety, modele rzymskie są fantastycznym rozwiązaniem. 
  • Plisy – coraz chętniej wybierane. Odkrywamy ich właściwości! Dają możliwość dowolnego ustawiania ich na świetle okna. Możesz przysłonić górną lub dolną część okna, w zależności od potrzeb. Liczne kolorowe odcienie tkanin z łatwością dobierzesz do wnętrza. 
  • Moskitiery – niezbędne w sezonie wiosenno-letnim, ale docenisz je również w innych miesiącach. Jeśli masz zwierzęta domowe, bardzo ważne jest zabezpieczenie okien, by pupil nie wydostał się na zewnątrz. Moskitiery na wymiar spełniają swoje zadanie.

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania osłon okiennych do swojego mieszkania, sięgaj po sprawdzone rozwiązania i zaufane adresy sklepów. Wybierz modele tworzone na wymiar pod Twoje okna. Dzięki temu dekoracje okienne leżą jak ulał, a Ty cieszysz się pięknym wnętrzem.