Polski producent mebli, Nobonobo, z dumą ogłasza, że ich seria stolików kawowych Flesia została właśnie uhonorowana prestiżową nagrodą German Design Award 2024. To wyjątkowe wyróżnienie po raz kolejny podkreśla doskonałość i innowacyjność designu Nobonobo, dowodząc zaangażowanie firmy w tworzenie estetycznych i unikalnych produktów. Flesia, przypominająca meblarskie dzieło sztuki, stanowi hołd dla piękna natury i inspiracji, jaką dostarcza roślina Rafflesia, występująca w lasach deszczowych południowo-wschodniej Azji.

Nagrody German Design: standard doskonałości

Nagrody German Design są jednymi z najbardziej renomowanych w dziedzinie europejskiego wzornictwa. Stanowią barometr doskonałości w branży, nagradzając projekty wyróżniające się innowacyjnością, funkcjonalnością i estetyką. Jury niemieckiego Rat für Formgebung (Council for Design) składa się z niezależnych ekspertów z różnych dziedzin, co czyni to wyróżnienie jeszcze bardziej cenionym.

Organiczna elegancja stolików kawowych Flesia

Stoliki kawowe Flesia zostały docenione przez panel ekspertów za wyjątkowe połączenie nowoczesnego designu, wysokiej jakości wykonania i funkcjonalności. Meble, zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela, przy współpracy z EASD School of Design of Valencia, to projekt przełamujący stereotypy stolików kawowych. Pełne tapicerowane nogi i przykuwający wzrok drewniany pięcioramienny, owalny blat, dają wiele możliwości konfiguracji, wyróżniając się swą formą wzorniczą. Oryginalna bryła mebla, przypominająca kwiaty Rafflesi, zwanej też bukietnicą, harmonizuje z wieloma stylami wnętrz, podkreślając nowatorskie podejście do projektowania marki.

Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody German Design Award 2024. To uznanie dla wspólnej pasji oferowania mebli, które nie tylko spełniają funkcjonalne potrzeby użytkowników, ale zachwycają swą estetyką na całym świecie. Stolik kawowy Flesia jest efektem wielomiesięcznych prac projektowych, a nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że znajdujemy się na właściwej drodze – mówią Tomek Matejczyk i Monika Struska, założyciele Nobonobo.

Produkty nagrodzone German Design Award 2024 zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie. To kolejna okazja, by świat dowiedział się o silnej pozycji Nobonobo w światowym designie mebli.