Uniwersalnym wyborem do przestrzeni kuchennej jest między innymi lodówka wolnostojąca. Ten wariant z łatwością wpasujesz w praktycznie każdy metraż – głównie dlatego, że na rynku dostępnych jest niemało modeli różniących się od siebie nie tylko designem, ale także wymiarami czy obecnością konkretnych funkcji. Czy wiesz jednak, na co zwrócić szczególną uwagę, jeżeli chcesz zakupić nową lodówkę wolnostojącą?

Lodówka wolnostojąca – popularny wybór użytkowników

Dlaczego użytkownicy tak często kupują lodówki wolnostojące? W odróżnieniu od urządzeń zabudowanych ten wariant możemy z łatwością przestawić w dowolnym momencie. To także świetne rozwiązanie, gdy często się przeprowadzamy i zabieramy ze sobą posiadane sprzęty.

Lodówka wolnostojąca sama w sobie może wyróżniać się ciekawym designem. Niekoniecznie musimy ukrywać ją za frontem meblowym, który wiąże się także z dodatkowymi kosztami. Wystarczy jedynie znaleźć taki model, który wizualnie nam odpowiada. Dostępne są nie tylko klasyczne lodówki w kolorze czarnym, białym czy srebrnym, ale także warianty kolorowe. Przykładem mogą być urządzenia dostępne w ofercie marki Samsung. 

Jakie szerokości lodówek są często wybierane?

Nie da się jednoznacznie wskazać, jaka szerokość lodówki będzie najlepsza. Wiele zależy tutaj od tego, jakie potrzeby ma konkretny użytkownik. Dlatego też popularnością cieszą się zarówno klasyczne lodówki jednodrzwiowe, jak i opcje dwudrzwiowe. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak dużo miejsca do przechowywania jest nam niezbędne. Jeżeli nasze potrzeby w tej kwestii nie są wygórowane, lepszym wyborem będzie niewielka, wąska lodówka o szerokości 50 lub 60 cm.

Lodówko-zamrażarka wolnostojąca – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zakup nowej lodówki to ważna decyzja. W końcu chcemy znaleźć takie urządzenie, które będzie nie tylko proste w obsłudze, ale także funkcjonalne. Im więcej ciekawych funkcji, tym większa pewność, że pokochamy nasz nowy sprzęt. Na co w szczególności zwrócić uwagę? 

Lodówki energooszczędne to wybór odpowiedni dla osób, którym zależy nie tylko na ekologicznych rozwiązaniach, ale także tych, które pomogą w oszczędzaniu pieniędzy. Mniejsze zużycie prądu to niższe rachunki. 

Ciekawą propozycją z tego zakresu są urządzenia oferowane przez markę Samsung. Przykładem będą między innymi lodówki korzystające z trybu AI Energy Mode. Jak działa? Po jego włączeniu urządzenie jest w stanie automatycznie zoptymalizować pracę w taki sposób, aby zużywać do 15%* mniej energii. To jednak nie wszystko, gdyż wybrane modele wysyłają ich użytkownikom powiadomienie o otwartych drzwiach. Warto wskazać, że częste otwieranie lodówki to najszybszy sposób na znaczącą stratę energii. Tymczasem dzięki aplikacji SmartThings** powiadomienie o otwartych drzwiach lodówki zostanie wysłane na smartfon, smartwatch lub telewizor.

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. 

** Dostępna w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Wymagane połączenie z Wi-Fi i konto Samsung. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.