Kandelabry to duże, stojące, kilkuramienne świecznik, które znane były już w starożytności. Łatwo je rozpoznać po solidnym trzonie i odchodzących od niego kilku ramionach. Strojąc salę weselną, warto sięgnąć po ponadczasowe i piękne kandelabry, które wprowadzą przyjemną i stylową atmosferę, zarówno stojąc na stole, jak i w innym dowolnym miejscu.

Kandelabry — modna ozdoba stołów weselnych

W ostatnich latach elegancką ozdobą stołów weselnych stały się wysokie kandelabry. Są one zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem od niskich świeczników, które mogą utrudniać rozmowę siedzących naprzeciwko siebie osób.

Kandelabrom można nadać jeszcze bardziej efektowny wygląd, ozdabiając je na przykład kwiatami. W zależności od wielkości budżetu można użyć kwiatów naturalnych lub sztucznych, lub połączyć oba rodzaje. Do stworzenia takiej kompozycji potrzebne będą również gąbki florystyczne, w które należy powtykać wybrane kwiaty. Świece na tak ozdobionych kandelabrach warto umieścić w przezroczystych szklankach, przyklejonych klejem na gorąco do podstawy świecznika. Do ich wnętrza należy wlać trochę wody, aby świece ładniej wyglądały i również po to, aby łatwiej było je później wyjąć.

Świecznik wysoki / Stojak na kwiaty złoty - wys. 75 cm - DecoRent.pl
Kandelabry na stole weselnym

Kandelabry pasują zarówno do miejsc klasycznych, jak i nowoczesnych. Niezależnie od charakteru miejsca wesela kandelabry zawsze grają główną rolę dekoracyjną, nadając sali uroczystego i bardziej dostojnego charakteru. Jeśli ozdobimy je kwiatami, to będą pasować nawet do dekoracji sal w sielskim klimacie. Mogą to być klasyczne okrągłe kompozycje, wianki ze storczyków z drobnymi kryształkami migającymi w świetle świec, jak i zagranie samym światłem świec i srebrną podstawą kandelabra.

Ustawione na kubikach, kandelabry będą stanowić piękną dekorację wejścia, mogą także wyróżniać stół Młodej Pary lub być ozdobą bufetów czy też stołów Gości. Ustawić je można wszędzie tam, gdzie chcemy podkreślić wyjątkowość miejsca i uroczystości. Niezależnie czy to są śluby, wesela, eventy, dekoracje świąteczne – uniwersalny i elegancki charakter kandelabrów sprawdzi się wszędzie.