Praca biurowa wiąże się z wieloma godzinami tygodniowo spędzonymi przy biurku, co odbija się negatywnie na zdrowiu pracowników – pojawiają się dokuczliwe bóle kręgosłupa, które w dłuższej perspektywie.

Praca biurowa wiąże się z wieloma godzinami tygodniowo spędzonymi przy biurku, co odbija się negatywnie na zdrowiu pracowników – pojawiają się dokuczliwe bóle kręgosłupa, które w dłuższej perspektywie. Dlatego też należy zainwestować w wygodne i ergonomiczne meble – np. krzesła konferencyjne, które odciążą nasze mięśnie i nie będą prowokować bólu lub dyskomfortu.

Krzesła konferencyjne

Meble metalowe muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz być wygodne i funkcjonalne. Wybierając krzesła konferencyjne, należy wziąć pod uwagę:

  • oparcie,
  • siedzisko,
  • podłokietniki,
  • materiał, z którego zostało wykonane krzesło.

Oparcie krzesła biurowego powinno być dostosowane do wzrostu osoby, która będzie na nim siedzieć. Musi także być stabilne i solidne. Idealnym wyborem będą fotele z opcją regulacji wysokości i kąta nachylenia oparcia. 

Krzesła konferencyjne powinny mieć zaokrąglone brzegi siedziska. Zminimalizuje to ryzyko pojawienia się dyskomfortu w tylnej części ud. Jednocześnie siedzisko nie powinno być zbyt głębokie, bo będzie prowokować do garbienia się, co odbije się negatywnie na stanie naszego kręgosłupa.

Podłokietniki krzesła muszą z kolei być wygodne, szerokie i na tyle wysokie, aby mogły wspierać pracę rąk podczas pracy przy biurku.

Ważny jest także materiał, z którego zostały wykonane krzesła konferencyjne. Powinien być wytrzymały, trwały i przewiewny – dlatego chętnie wybieranym przez konsumentów modelem jest fotel obrotowy z siatkowym oparciem. Siatka zapewnia bowiem swobodną cyrkulację powietrza między plecami pracownikami a oparciem krzesła. Jest to ważne zwłaszcza latem, kiedy temperatury są bardzo wysokie, a o nieestetyczne plamy na ubraniu nietrudno – nawet mimo klimatyzacji w biurze.

Wygląd krzeseł należy dopasować do stylu, w jakim urządzono biuro, w którym takowe meble będą się znajdować. Krzesła konferencyjne można kupić w różnych kolorach – nie tylko klasyczne czarne, ale też białe, szare, niebieskie, żółte lub czerwone.

Funkcjonalne biurka do gabinetu

Krzesła konferencyjne to nie jedyne meble metalowe, jakie należy dostosować do pracowników. Biurka do gabinetu również powinny być wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Trzeba je dopasować do wzrostu osoby, która będzie przy niej siedzieć. Najlepiej, jakby posiadały funkcję regulacji wysokości – dzięki temu biurko będzie wygodniejsze. Ponadto, biurka elektryczne zazwyczaj mają wbudowane wiele przydatnych udogodnień, które poprawią komfort użytkowania. 

Biurka do gabinetu, krzesła biurowe, krzesła konferencyjne i inne meble wysokiej jakości i w atrakcyjnych cenach znajdą Państwo w sklepie Elzap!