Papierowe bombki są naprawdę wspaniałą dekoracją w zasadzie każdego wnętrza, a w okresie bożonarodzeniowym również choinki. Musimy zaznaczyć, że bombki z papieru są niesamowicie czasochłonne. Jednak są proste w wykonaniu. W związku z tym nie powinniśmy mieć z nimi kompletnie żadnych problemów. Bombki wykonać możemy z czystego bądź też z kolorowego papieru. Takie bombki z papieru możemy także spryskać brokatem czy też przykleić różnego rodzaju piórka, cekiny, guziki czy też innego rodzaju dekoracje.

Jak zrobić bombkę z papieru? Często szukana instrukcja

Jeśli w sieci szukamy odpowiedzi na pytanie – jak zrobić bombkę z papieru, to natkniemy się na masę wzorów. W zasadzie to jest ich tysiące. Wzory te pomogą nam oczywiście w wykonaniu bombek. Bombki naprawdę są bardzo proste do zrobienia. Poradzą sobie nawet z tym dzieci, a wykonanie ich sprawia bardzo dużo radości.

Bombki wykonać można z papieru służącego do pakowania prezentów, kartek z zeszytu, zwykłych kartek do drukowania czy też nawet z kartek z książki. Jednak najlepiej będzie się prezentował papier ozdobny koniecznie dwustronny. Kartki muszą być relatywnie cienki, aby łatwo było je sklepić ze sobą. Gdy wybierzemy grupy papier to może się on okazać zbyt sztywny. Oczywiście można spróbować jeśli mamy dobry klej oraz odpowiednią siłę. Niczego jednak nie obiecujemy.

Model podstawowy bombki z papieru

Na sam początek wycinamy z papieru kolorowego 9 kółek. Wszystkie te kółka składamy na pół. Po czym przykładamy je do siebie i rozprostowujemy. Na zgięciu musi się pojawić wyraźna linia.

Kółka należy zszyć zszywaczem w dokładnie trzech miejscach. Zszyć należy wzdłuż linii zgięcia. Przyszła pora na sklejenie ze sobą poszczególnych boków do 1/3 długości. W pierwszej kolejności sklejamy dwa okręgi na górze, a później na dole następny okrąg. Sklejamy je tak naprzemiennie, aż do samego końca.

Bombki w 3D

Jeśli jesteśmy już na tyle obyci w temacie zwykłych bombek, to przyszła pora na zrobienie bombki 3D. Jak ją wykonać? Narysujmy szablon kwiatka pięciopłatkowego. Powielmy go dwanaście razy. Najlepiej na grubszym dwustronnym i kolorowym papierze.

Jeśli chcemy zawiesić kulę na choince, to wówczas w jednym z kwiatków powinniśmy zrobić w środku otwór oraz przez niego przewlekamy sznurek. Oba końce przyklejamy taśmą klejącą po stronie wewnętrznej kwiatka.

Każdy kwiatek należy naciąć do połowy. Później kwiatki składamy ze sobą. Ich nacięcia wsuwamy jedno w drugie. Kula po złożeniu jest już gotowa do zawieszenia. Naprawdę nic trudnego.