Trekking jako forma rekreacji i sportu z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Jest to forma turystyki przygodowej, pod której nazwą kryją się długie piesze wycieczki po górach lub terenie płaskim. Jednakże powinien to być teren trudny do przejścia i dość męczący. Aby dobrze wykonywa tą formę sportu, warto wybrać odpowiednie buty. Czym są buty trekingowe i jak je dopasować do swych stóp? 

Buty trekkingowe dla mężczyzn

Buty trekkingowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone z myślą o pieszych wędrówkach. Obuwie inaczej nazywane górskim lub outdoor, jest na tyle przystosowane do poszczególnych terenów, że stabilizuje stopę i zapewnia jej komfortowe przejście tras, bez odcisków czy ryzyka nabawienia się chociażby halluksa. Jednakże wybierając buty trekkingowe męskie dla siebie, należy wiedzieć, iż każdy model jest inny – przystosowany do pokonywania innego terenu w innych warunkach. Zatem nie warto się sugerować napisem ,,uniwersalne”. Chociażby miłośnicy zimowych wędrówek po oblodzonych górskich szlakach powinni celować w solidne, ciężkie męskie buty trekkingowe. Wszak prawdziwą zimą każdy szlak jest cięższy do przebycia. Z kolei latem wystarczą lżejsze buty, chyba że mamy zamiar wybrać się na doprawdy długą wędrówkę po wyjątkowo zróżnicowanym terenie. Warto pilnować wyprzedaży w sklepach z butami, bowiem często można złapać ogromne okazje. Buty trekkingowe na wyprzedaży można znaleźć po wpisaniu hasła ,,buty trekkingowe męskie wyprzedaż” (buty trekkingowe męskie wyprzedaż).

Wygodne buty trekkingowe męskie – skórzane czy syntetyczne?

Wybierając buty do pieszych wędrówek warto wiedzieć, czym charakteryzują się buty z zewnętrzną powłoką skórzaną oraz syntetyczną. Zacznijmy od obuwia trekkingowego skórzanego. Jest ono bowiem samo w sobie nieco cięższe niż te z syntetycznych materiałów. Wobec tego takie buty sprawdzą się dobrze jesienią oraz zimą. Natomiast obuwie z syntetycznych materiałów jest nieco lżejsze, zatem często postrzegane jako wygodniejsze. Dobrze współpracuje z membraną butów, zatem stanowi to buty z syntetycznym wykończeniem idealnymi butami do zwykłych górskich wycieczek latem lub wiosną. 

Wiemy już, dlaczego wybór butów trekkingowych do uprawiania tej formy ruchu jest ważny. Wszak ubierając zwykłe adidasy do wyprawy po górach, można sobie skręcić kostkę. Zatem lepiej wybierać odpowiednie obuwie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się spacerami. Najlepiej celować w wyprzedaże, bowiem naprawdę można załapać się na ogromne wyprzedaże najlepszych górskich modeli buta.