Sypialnia powinna być pomieszczeniem w naszym domu, w którym panuje oaza spokoju. Musimy w sypialni czuć się dobrze oraz rzeczywiście relaksować się. Właśnie dlatego nie powinniśmy malować sypialni na zbyt mocne kolory oraz krzykliwe barwy. W takich kolorach ciężko jest odpocząć. Od czego rozpocząć urządzanie sypialni? Na pewno od łóżka. W pierwszej kolejności powinna to być rama łóżka. Ikea rama łózka to wiele ciekawych modeli, które skompletujemy w sklepie z innymi elementami.

Przede wszystkim rama

Gdy zdecydowaliśmy się na zakup łózka sypialnianego, to musimy zdawać sobie sprawę, że składa się ono z kilku części. Jest to rama, stelaż oraz materac. Zakup zaczynamy od ramy. Najrozsądniej i najwygodniej będzie wybrać się na zakupy do Ikei. Ikea rama łózka to nie jedna oferta. W ofercie ram jest wiele modeli do wyboru. Wybierając ramę powinniśmy w pierwszej kolejności ustalić jakich wymiarów łóżko jesteśmy w stanie swobodnie wstawić do naszej sypialni. Weźmy pod uwagę dojście do okna oraz otwarcie drzwi. Niestety wiele osób zapomina o tych elementach. Wybierajmy możliwie największy wymiar, ponieważ dzięki temu będziemy mieć największą powierzchnię do spania.

Stelaże

W ramie łóżka umieszcza się stelaże. W zależności od modelu ramy możemy wybrać stelaż pojedynczy lub stelaż całościowy. Jakie są polecane? Na pewno większą popularnością cieszy się stelaż całościowy.

Materac

Najtrudniejszą częścią łóżka sypialnianego w wyborze jest materac. Oczywiście materac musi być dobrany pod wymiar. Pamiętajmy jednak, że większość ram łóżka jest regulowanych i możemy wybrać różnie wielkości oraz grubości materacy.

Każdy z nas woli inny rodzaj spania. Jedni lubią spać na miękkim, inni na średni, a jeszcze inna grupa przepada za twardym spaniem. Pod te gusta dobieramy konkretny już materac. Ikea ma tę przewagę nad innymi sklepami, że można materac wypróbować. Śmiało możemy się położyć i stwierdzić czy dany materac jest dla nas, a może jednak nie. Nie musimy niczego się krępować. Żaden pracownik nie zwróci nam uwagi. Jak najbardziej jest to naturalne. Nie poleca się kupować materacy w sieci. Wówczas nie wypróbujemy go w żadnym wypadku. Może być to materac określony jako twardy, a gdy go w końcu wypróbujemy to stwierdzimy, że dla nas zbyt twardy nie jest. W związku z tym w grę wchodzą tylko zakupy w salonie Ikea. Możemy także liczyć na pomoc specjalistów. Gdy mamy jakieś wątpliwości – pomogą nam. Oczywiście wszelkie konsultacje są darmowe.