Co przekształca codzienny przedmiot w ikonę designu? To jego czysta, prosta forma, która od razu przyciąga wzrok i zostaje zapamiętana. Takim właśnie wyjątkowym „czymś” charakteryzuje się nowa bateria kuchenna Icon, wyróżniając się na tle innych swoją estetyką.

Bateria Icon od Franke, to codzienny przedmiot, z którym mamy do czynienia przy wielu domowych czynnościach. Jej projektowanie miało na celu stworzenie ikony wśród baterii kuchennych, dzięki czemu powstała z myślą o funkcjonalności i minimalizmie. Charakteryzuje się przyjemnymi dla oka, zaokrąglonymi liniami, będącymi wynikiem projektowania przez redukcję, podobnie jak w naturze, gdzie nie ma miejsca na zbędności. Icon przyciąga uwagę formą i wykończeniem, umożliwiając łatwe dopasowanie do różnorodnych kuchennych aranżacji, oferując wykończenia takie jak połyskujący chrom, elegancka stal optyczna czy czarny mat, każdorazowo robiąc mocne wrażenie.

Icon oferuje wygodę użytkowania, dostępna w wariantach z wyciąganą lub stałą wylewką, zapewniając strumień laminarny dla cichej i skoncentrowanej formy wody, dzięki specjalnemu aeratorowi. Funkcja prysznica w wersji z wyciąganą wylewką jest idealna do delikatnego płukania, a skondensowany strumień ułatwia napełnianie naczyń i usuwanie zabrudzeń. Icon łączy w sobie prostotę formy z innowacyjnością funkcji, stając się zapadającą w pamięć ikoną designu, która jest zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie atrakcyjna. W bieżącym roku bateria została uhonorowana dwoma prestiżowymi nagrodami w dziedzinie designu: Red Dot oraz IF Design Award.

Więcej informacji na stronie www.franke.pl.